Дешевше, ніж минулого року: стало відомо, скільки коштуватиме мед в Україні влітку 2023

Автор: Лобанова Єлизавета

Сезон меду в Україні ще не розпочався, але пасічники вже потішили українців приємною новиною: ціни на мед цього літа будуть нижчі за минулорічні. Залишилося дочекатися збору врожаю.

Дешевше, ніж минулого року: стало відомо, скільки коштуватиме мед в Україні влітку 2023 - today.ua

Пасічник Сергій Папка розповів, що останнім часом українські бджолярі майже не здавали мед на опт, а продавали його та продукти бджільництва на території України в роздріб.

Цьогорічний врожай меду також не планується здавати на експорт, тому на базарах меду має бути багато. Бджолярам не одразу повертають гроші за зданий мед, тому їм вигідніше самим його продати, щоб сразу отримати прибуток.

На сьогоднішній день середня вартість меду в Україні  60 грн/кг, а дехто по 50-53 гривень. У 2022 році цінник був на 30% вище через недостатність сировини, але зараз вартість продукту знову впала, наголошує пасічник. Він прогнозує, що у 2023 році кілограм меду може коштувати 75-80 грн/кг, але це гуртова ціна. 

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У роздріб мед торік коштував 100-150 гривень, але якщо ціни на цьогорічний український мед будуть меншими, ніж минулого року, то ймовірно, що вартість кілограму меду буде до 100 грн.

Дешевше, ніж минулого року: стало відомо, скільки коштуватиме мед в Україні влітку 2023

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Пасічники навесні почали повертатися з-за кордону. У Спілці пасічників нині працює програма відновлення пасік, знищених внаслідок бойових дій. Часткове фінансування надавав Євросоюз, проте в основному підприємці самостійно шукають кошти на відбудову пасік. 

Раніше повідомлялося, коли в Україні почнуть дешевшати помідори, огірки та цибуля.