Стало відомо, коли в Україні почнуть дешевшати помідори, огірки та цибуля

В Україні на сьогоднішній день встановлено рекордні ціни на сезонні овочі. Найбільше цієї весни подорожчали помідори, огірки та цибуля. Експерти розповіли, коли вартість цих овочів почне знижуватись.

Стало відомо, коли в Україні почнуть дешевшати помідори, огірки та цибуля - today.ua

За словами директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзіна, зараз на ринку переважають імпортні овочі, які такі дорогі. А в червні фермери зберуть перший урожай вітчизняних овочів, і тоді ціни на огірки та помідори почнуть йти вниз.

Ціни на огірки та помідори

За даними Мінфіну, кілограм огірків у середньому в супермаркетах коштує сьогодні 114 грн, але є огірки і по 200 грн/кг.

Помідори продаються від 70 до 150 грн за кг, залежно від сорту. Найдорожчі – рожеві томати. Їхній цінник стартує від 154 грн/кг. Помідори сорту сливки в середньом коштують 120-130 грн/кг.

Стало відомо, коли в Україні почнуть дешевшати помідори, огірки та цибуля

Ціни на цибулю

Станом на 27 квітня, кілограм цибулі в українських супермаркетах коштує в середньому 88 грн. Це на 24 грн дорожче, ніж минулого тижня. Сьогоднішня ціна на цибулю в 4 рази вища за торішню. Більшість фермерів розпродали весь минулорічний врожай, а ті, у кого залишилися запаси, зупинили реалізацію, чекаючи ще більшого ажіотажу навколо товару та можливості підняти ціни. Така тенденція продовжуватиметься до збирання першого цьогорічного врожаю.

Раніше повідомлялося, що українські супермаркети знизили ціни на соняшникову олію, гречку та сіль.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com