Дефіцит доларів в Україні: експерти розповіли, як зміниться курс валюти найближчим часом

Долар в Україні дорожчає на фоні збільшення дефіциту готівки, а також після оголошення мобілізації в Росії. Про те, як може змінитися курс американської валюти найближчим часом, розповіли в НБУ.

Дефіцит доларів в Україні: експерти розповіли, як зміниться курс валюти найближчим часом - today.ua

Так, у вересні регулятору вдається нормалізувати ситуацію на міжбанку, але на готівковому ринку ситуація залишається складною. Долар перескочив позначку 43 гривні, а останній тиждень утримується в межах 42-42,5 грн за долар. У НБУ пояснюють, що поточні коливання на готівковому ринку пов'язані, зокрема, із психологічним фактором на фоні спроб Росії залякати Україну мобілізацією.

Якщо курс на чорному ринку продовжить зростати, то Нацбанку доведеться підвищувати й офіційний курс долара, який з липня залишається на рівні 36,57 гривень за долар. Дефіцит доларів в Україні: експерти розповіли, як зміниться курс валюти найближчим часом Доларів в Україні від початку війни фізично не вистачає. До повномасштабної війни в Україну прибували спецрейси, які літаками доставляли долари. Крім того, частину валюти привозили з-за кордону заробітчани. Наразі доставкою валютою займаються банки, і це займає багато часу, через що люди постійно скаржаться на неможливість отримати свої гроші. А все тому, що валюту у банках дуже швидко розбирають.

Національний банк уже втретє провів чергові операції з обміну готівкової валюти на безготівкову для підкріплення кас системно важливих банків на фоні проблем із тимчасовим браком готівкової валюти.

Усі аналітики на сьогоднішній день зводяться до однієї думки: долар дорожчатиме і надалі. Аналітики ICU вважають, що американська валюта подорожчає до 45 грн/долар. За прогнозами самого Нацбанку, наступного року середній курс долара може становити вже 45,2 грн/долар.

Раніше банкір спрогнозував курс в Україні на рівні 50 грн за долар.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com