Чому не дають субсидію: Мінсоцполітики назвало причини, через які відмовляють у допомозі

Автор: Марченко Любов

Субсидія "світить" не всім. Нерідко, звертаючись по державну допомогу, люди не підозрюють, що їм можуть відмовити. Проте, є чіткий перелік випадків, в яких субсидія не надається. Щоб не плекати марних надій на державну підтримку, треба знати, в яких випадках ви можете не розраховувати на неї.

Чому не дають субсидію: Мінсоцполітики назвало причини, через які відмовляють у допомозі   - today.ua

На сьогодні в Україні одержують субсидії близько третини домогосподарств. В січні 2021 середній розмір допомоги на одну сім'ю склав близько 2,2 тисячі гривень. Як запевняють у Мінсоцполітики, субсидію надають усім, хто її насправді потребує. В основному це, звісно, найбільш незахищені верстви: пенсіонери, багатодітні сім'ї або сім'ї, де є неповносправні люди. Втім, дають допомогу і звичайним сім'ям, які самі не можуть дати ради тарифам, що невпинно ростуть.

Але субсидію дають не всім, а в декого можуть і забрати її, зважаючи на факти, які приховав субсидіант. Навіть більше, незаконно отримані гроші можуть змусити повернути. Тому краще не грати з державою в хованки, а чесно показати всі свої доходи, про які так чи інакше стане відомо.

В яких випадках вам відмовлять у субсидії

Велика площа житла

Якщо ви маєте квартиру площею понад 130 квадратних метрів або будинок, площа якого перевищує 230 квадратів, то субсидії вам не бачити.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Але при цьому можливі винятки. Так, виняток зроблять для багатодітних сімей, прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

Можуть також зробити виняток і для великих будинків у тому випадку, якщо на них оформлено два особові рахунки. Тобто, іншими словами, якщо у великому приватному будинку або у великій квартирі проживають дві сім'ї, і вони сплачують за комуналку за окремими рахунками. Але тут також діє умова: на кожну окрему сім'ю площа не має перевищувати 130 квадратних метрів для квартири і 230 – для будинку.

Дорога покупка

 

Якщо менше ніж за рік до дати звернення по субсидію хтось із членів домогосподарства зробив дорогу покупку на кшталт житла, земельної ділянки, транспортного засобу, будівельних матеріалів або інших дорогих речей, то субсидії також не дадуть. Дорогою вважається покупка, яка вартує від 50 тисяч гривень.

Але тут також є винятки: якщо витратили таку суму одноразово на лікування чи оплату комунальних послуг (у межах норм споживання), то субсидію можуть дати.

Новий автомобіль

Чому не дають субсидію: Мінсоцполітики назвало причини, через які відмовляють у допомозі

Якщо в когось зі складу домогосподарства є транспортний засіб, якому менше п'яти років із дати випуску, субсидії також вам не бачити. Причому, тут беруться до уваги не лише автомобілі членів домогосподарства, а навіть членів їхніх сімей. Тобто, якщо ви прописані в квартирі з батьками, а ваша дружина не прописана, але в неї є новенька машина, то вашим батькам субсидію можуть не дати. Те ж саме стосується власників літаків і яхт.

Виняток становлять мопеди і причепи. Навіть якщо вони нові, ви все одно можете претендувати на субсидію. І ще один виняток - це автівки, які одержані безоплатно від органів соцзахисту.

Повнолітні члени сім'ї, які офіційно не працюють і не сплачують податків

Якщо у складі домогосподарства або в складі сім'ї члена домогосподарства, є повнолітні (віком 18+ років) люди, що офіційно ніде не працюють і не сплачують податків, тоді субсидію також не дадуть.

Виняток зроблено для військовослужбовців, які проходять службу, а також для тих, хто на певний період звільнений від сплати Єдиного соціального внеску (до прикладу, студентів та учнів ПТУ).

Не повернена субсидія або інша соціальна допомога, що була виплачена безпідставно

Якщо субсидіанта викрили на тому, що він приховав свої доходи або великі витрати, та зобов'язали його повернути незаконно отримані гроші, то він має їх повернути в повному обсязі. А вже коли поверне, тоді можуть розглянути питання щодо призначення йому нової субсидії. Якщо, звісно, в нього зменшились доходи.

Борги з оплати комуналки

Якщо в претендента на субсидію є заборгованість з оплати комунальних послуг строком понад три місяці та розміром більше 20 неоподатковуваних мінімумів (340 гривень), то йому субсидії також не бачити. Щоправда, якщо він укладе з комунальниками договори реструктуризації боргів і дотримуватиметься графіку їх погашення, то йому субсидію можуть дати.

Боржники, що завинили аліменти

Якщо в складі домогосподарства є люди, які завинили за аліменти суму за три і більше місяців, то субсидію також не дадуть.

Винятки поширюються лише на алко- та наркозалежних громадян, які мають довідку про свою залежність, а також на осіб, які за рішенням суду відсторонені від роботи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Аля з усякого правила можливі винятки

Тому остаточне рішення щодо надання субсидії може ухвалити спеціальна комісія, створена при місцевих органах влади. Вона обстежить житлові умови сім'ї та візьме до уваги конкретні життєві обставини.

Нагадаємо, в лютому обсяг субсидій, яких виплатять українцям, буде менший за січневий. Про це повідомив прем'єр-міністра Денис Шмигаль. Глава уряду каже, що це пов'язано зі зменшенням вартості газу, а відтак зі скороченням комунальних витрат.

Головне