Функція навігації доступна у всіх сучасних смартфонах, проте не всі знають про мінуси її тривалого використання. Експерти розповіли, чому слід обмежити час користування навігатором на смартфоні, та в чому небезпека цієї корисної опції.
Головні небезпеки використання навігатора на смартфоні
Перегрів смартфона
Однією з основних проблем, пов'язаних із тривалим використанням навігатора у смартфоні, є перегрів пристрою. Навігаційні програми активно використовують GPS-модуль та процесор, що потребує значної кількості енергії та викликає підвищене навантаження на пристрій. Продуктивність пристрою може знизитися. Особливо небезпечно перегрівати смартфон улітку. Категорично не можна залишати його з увімкненим навігатором на сонці.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вплив на дисплей
Ще один негативний фактор, до якого призводить тривале використання навігатора на смартфоні, це вплив навігаційних програм на дисплей гаджета. Тривале використання навігатора супроводжується постійним увімкненням та яскравим відображенням екрана, що може призвести до появи "ефекту опіку" на екрані.
Особливо ця проблема стосується дисплеїв OLED. Саме з цієї причини не рекомендується купувати смартфони з вітрини. Там постійно світить додаткове світло, що шкодить екрану.
Зниження циклів життя акумулятора
Ще одним негативним наслідком тривалого використання навігатора у смартфоні є значне споживання енергії, що призводить до швидкого розряду акумулятора. Навігаційні програми активно використовують GPS-модуль, постійно отримуючи дані про місцезнаходження, і це сильно навантажує акумулятор. Якщо ваш смартфон вже не новий, то включена навігація розряджатиме його ще швидше. Навіть якщо користуватися оффлайн картами, то навігатор все одно садитиме смартфон.
Раніше повідомлялося, що може статися зі смартфоном, якщо заряджати його всю ніч.