Через підрив Каховської ГЕС може припинитися водопостачання великого міста

Велике українське місто може вже за півтора місяці опинитися без водопостачання. Йдеться про Кривий Ріг. Така загроза постала через підрив Каховської ГЕС, адже Кривий Ріг підживлював свій резервуар водою саме звідти.

Через підрив Каховської ГЕС може припинитися водопостачання великого міста - today.ua

Про це повідомив у своєму Facebook мер Кривого Рогу Олександр Вілкул.

Зокрема, він інформує, що нормальний рівень води у Каховському водосховищі становить 16,8 метра. Натомість ще минулої ночі він упав нижче критичної межі – 12,5 метра. У цьому випадку поповнення криворізького міського водозабору з Каховського водосховища припиняється, і це матиме катастрофічні наслідки. Адже міське водосховище, яке напуває Кривий Ріг, підживлюється саме за рахунок Каховського.

"Це означає, що у наше водосховище Південне вже перестала надходити каховська вода. У самому водосховищі Південному, завдяки заздалегідь проведеним роботам, маємо запас при економному споживанні - наголошую при економному - на 1,5 місяці", - наголосив Олександр Вілкул.

Отже, владі залишилося максимум півтора місяці, що реалізувати новий проект водопостачання. Це – вкрай обмежений термін, однак у нього мають вкластися. В іншому випадку більш ніж 600-тисячне місто залишиться без води.

Через підрив Каховської ГЕС може припинитися водопостачання великого міста

 

"За цей час нам необхідно реалізувати низку серйозних проектів для того, щоб місто і далі було з водою… Ми будемо реалізовувати одночасно три проекти. Один – спільно з Агентством відновлення та розвитку інфраструктури. Два – силами міста. Відповідальність величезна, часу дуже мало", - повідомив градоначальник.

Наразі ситуацію з водою у Кривому Розі моніторять не лише в місті, але й на рівні держави. Зокрема, і на рівні президента. Фахівці міського водоканалу та інших служб працюють практично цілодобово. Від містян влада і комунальники чекають розуміння ситуації і жорсткої економії води. На сьогодні це – не побажання влади, а жорстка необхідність.

"Зараз у Кривому Розі "Кривбасводоканал" працює майже у штатному режимі, якість води контролюється фахівцями. Повірте, фахівці "Кривбасводоканалу" та багатьох інших служб зараз працюють цілодобово. Усім разом допомогти їм – зараз наше спільне завдання. І ваша допомога – це економія, економія та ще раз економія", - наголосив мер.

Нагадаємо, через падіння рівня води в Каховському водосховищі став неможливий водозабір і у водойму-охолоджувач Запорізької АЕС. Через це існує потенційна небезпека для охолодження реакторів атомної станції. Але зараз жоден реактор не працює, отже гострої небезпеки для АЕС, на щастя, немає.