Вода у Каховському водосховищі впала до “мертвої точки“: як це вплине на роботу Запорізької АЕС

На третій день після підриву росіянами Каховської ГЕС рівень води в Каховському водосховищі впав до рівня 12,5 м — це нижче "мертвої" точки у 12,7 м. Таким чином, водозабір у найближчі населені пункти і для Запорізької АЕС став неможливим.

Вода у Каховському водосховищі впала до “мертвої точки“: як це вплине на роботу Запорізької АЕС - today.ua

Голова "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі національного телемарафону повідомив, що якщо далі, як і зараз, Каховське водосховище опускатиметься на один метр на добу, то падіння рівня води триватиме ще сім-вісім днів.

Якщо гребля Каховської ГЕС зруйнована вщент, то за кілька днів водосховище звузиться з трьох з половиною кілометрів до колишньої ширини русла Дніпра — до одного кілометра або трохи більше, як це було до будівництва водосховища, зазначив Сирота.

За словами директора "Енергоатому" Петра Котина, на Запорізькій АЕС передбачено ситуацію, коли рівень води в Каховському водосховищі може опускатися навіть до повного зневоднення. Для таких випадків на Запорізькій АЕС є ставок-охолоджувач. Оскільки блоки на станції не працюють, така ситуація може тривати роками без суттєвих наслідків, але потенційна загроза є.

"Коли ми отримаємо контроль над станцією, ми не зможемо за таких умов включити блоки. Потрібно буде знайти джерело підживлення. Тому що при працюючому енергоблоці буде випаровування з цього ставка, і тоді протягом одного місяця потрібно буде оновлювати рівень води. А для цього потрібне джерело води", - пояснив директор "Енергоатому".

Вода у Каховському водосховищі впала до “мертвої точки“: як це вплине на роботу Запорізької АЕС

На такі випадки на Запорізькій АЕС передбачено підключення мобільних насосних установок, яких у наявності було достатньо. Головне – знайти джерело води.

Раніше в Укренерго розповіли, чи будуть введені обмеження щодо подачі електроенергії після підриву Каховської ГЕС.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua