Впровадження накопичувальних пенсій держава вирішила розпочати із бюджетної сфери. Це означає, що працівники держпідприємств першими почнуть відчувати на собі всі переваги "другої" пенсії.
Нагадаємо, що на українців чекає три етапи впровадження накопичувальних пенсій, реалізовувати які уряд планує розпочати з 2023 року.
На першому етапі планується, що Пенсійний фонд розпочне робити перші внески у розмірі 2% від розміру зарплати українців. На другому етапі відрахування на майбутні пенсії працівникам будуть зобов'язані робити роботодавці, для працівників "пенсійні вклади" будуть добровільними. Третій етап матиме на увазі рівні вклади держави, роботодавця та самого працівника у рахунок майбутньої пенсії.
Введення накопичувальних пенсій на держпідприємствах планується проводити у рамках реформування системи корпоративного управління, зазначили у Мінсоцполітики. У разі прийняття цієї ініціативи держпідприємства зобов'яжуть забезпечувати не менше 50% своїх працівників відрахуваннями у 2% від їхніх зарплат до недержавних пенсійних фондів. Вони мають включити ці витрати до своїх фінансових планів вже на 2023 рік.
Вводити накопичувальні пенсії раніше планувалося виключно на тих держпідприємствах, які стануть об'єктами Великої приватизації. Також були розроблені пілотні проекти для медпрацівників та співробітників Національної поліції.
Відмовитись від сплати нарахувань внесків на "другу пенсію" зможуть фізичні особи-підприємці. Законопроект про накопичувальну пенсію, ініціатором якого стала Галина Третьякова, передбачає, що якщо ФОПи захочуть відкладати на пенсію, то держава буде відраховувати рівно стільки ж, скільки вони, але не більше ніж 3% від розміру середньої заробітної плати з розрахунку на одного учасника системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення рік. У той же час, підприємці можуть відмовитися від накопичувальної пенсії.
Раніше повідомлялося, що з 1 лютого в Україні підвищили зарплати бюджетникам.