Банки в Україні почнуть працювати у вихідні: в НБУ назвали причину

Банки в Україні незабаром можуть розпочати працювати за новим графіком. Якщо зараз фінустанови працюють із понеділка по п'ятницю, то НБУ пропонує зробити робочий банківський тиждень семиденним. Таким чином планується запобігти ажіотажному попиту на купівлю та продаж валюти населенням.

Банки в Україні почнуть працювати у вихідні: в НБУ назвали причину - today.ua

Перша заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова заявила, що попит на валюту трохи вщух. Банки почали активно пропонувати населенню купівлю іноземної валюти із зберіганням її на депозиті щонайменше від 3 місяців.

"На сьогодні ми очікуємо, що банки для того, щоб задовольняти громадян, почнуть роботу своїх відділень, у тому числі, у вихідні дні, щоб не було ажіотажного попиту", - зазначила чиновниця.

Банки в Україні почнуть працювати у вихідні: в НБУ назвали причину Після того, як Нацбанк із 21 липня вперше з початку війни підвищив курс долара до 36,57 гривень, курс в обмінниках різко підскочив. Зокрема, наприкінці липня він перевищив психологічну позначку у 41 гривню за долар, а на початку серпня долар та євро стабілізувалися на позначках 39,7 грн/євро та 38,6 грн/долар.

При цьому НБУ дозволив банкам купувати у громадян валюту за курсом, який може бути як вищим, так і нижчим від офіційного курсу (36,56 грн/долар). Експерти переконані, що до осені курс валют буде ще нижчим, ніж зараз.

Нагадаємо, у НБУ закликають громадян не скуповувати долари, а зберігати свої заощадження на депозитах.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua