Today.ua

Багатьох українців можуть позбавити субсидії в опалювальний сезон: як цьому запобігти

Українцям, які не можуть самотужки оплачувати житлово-комунальні послуги, як і раніше, буде виплачуватися субсидія від держави. Проте ставлення до субсидіантів буде прискіпливим. Особливо зараз, коли в країні триває війна, і в бюджеті хронічно бракує коштів на фінансування запланованих видатків. Отже, багатьох громадян можуть позбавити субсидії. Одна з причин – наявність заборгованості з оплати комунальних послуг.

Про це нагадали у Міністерстві соціальної політики.

Незважаючи на те, що в Україні вирішили зафіксувати тарифи на комуналку на рівні минулого року, комунальні борги українців все одно зростають. Хтось об'єктивно втратив роботу і не може сплачувати за комунальні послуги, а хтось не платить "за компанію". Але такі несплати лише поглиблюють боргову прірву, в яку потрапляють домогосподарства. Адже споживачі, які не мають боргів, можуть розраховувати на субсидію від держави. А боржників, навпаки, позбавлять субсидії, навіть якщо її було призначено.

"Є випадки, коли державну допомогу можуть скасувати. Залишитись без субсидії можуть громадяни, які не сплачували комунальні послуги вчасно", - попередила громадян міністр соцполітики Оксана Жолнович.

Проте, затримка плати за комуналку може виникнути з об'єктивних причин. Наприклад, якщо людині затримують пенсію або зарплату. У цьому випадку треба надати довідку про затримку виплат, і субсидію не скасують. Крім того, заборгованість з оплати комуналки можна оскаржити в суді, якщо споживач упевнений, що йому нарахували за комунальні послуги зайві гроші.

Та, якщо борг утворився з вини споживача, то краще його реструктуризувати. Причому зробити це треба завчасно – до початку опалювального сезону. Тоді можна отримати субсидію навіть і з боргами.

Реструктуризація передбачає виплату боргу однаковими сумами упродовж обумовленого періоду. При цьому одночасно зі сплатою боргу треба сплачувати й поточні витрати на комуналку.

Можна реструктуризувати борги за такі види комунальних послуг:

Максимальний строк, який закон відводить на реструктуризацію боргу – 60 місяців, тобто 5 років. Строк реструктуризації залежить від суми заборгованості та від доходів боржника.  

Для оформлення договору реструктуризації потрібні такі документи:

Нагадаємо, громадян, які трудяться без офіційного працевлаштування, обіцяють позбавити субсидій, а також виплат допомоги з безробіття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ