Аналітики погіршили прогноз щодо рівня інфляції в Україні: на скільки реально виростуть ціни восени

Автор: Марченко Любов

Попри те, що Нацбанк України ще на початку війни зафіксував курс долара, а уряд всіляко намагається стримувати ціни на товари першої необхідності, вартість товарів і послуг все одно невпинно зростає. Оцінивши ситуацію на споживчому ринку, фінансові аналітики погіршили прогноз щодо цін на товари першої необхідності та рівня інфляції в Україні.

Аналітики погіршили прогноз щодо рівня інфляції в Україні: на скільки реально виростуть ціни восени - today.ua

Споживча інфляція в Україні восени може вирости до 20-30%, зазначають у фінансовому щотижневику групи ICU. Причому такою високою інфляція може залишатись ще упродовж року-півтора.

"Ми очікуємо, що інфляційний тиск залишатиметься високим у наступні 12-18 місяців, а споживча інфляція може сягнути діапазону 25-30% восени", - пише видання.

Отже, аналітики цього видання погіршили прогноз, який ще півмісяця тому давали більшість експертів. Тоді називали максимальну цифру 20%,  а тепер прогнозний рівень інфляції фактично виріс ще на 10 пунктів.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Аналітики погіршили прогноз щодо рівня інфляції в Україні: на скільки реально виростуть ціни восени

На думку аналітиків, найбільший інфляційний тиск в Україні здійснюють затрати на транспортування сировини і товарів, пов'язані з високими цінами на пальне. Крім того, через блокаду морських портів багато товарів доводиться транспортувати сухопутним шляхом, що також в рази підвищує витрати на логістику.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зростання рівня інфляції також провокують ціни на імпортовані товари. Хоча Нацбанк зафіксував курс долара, імпортерам доводиться купувати валюту за її реальну вартість, а на за курсом НБУ.

Нагадаємо, стали відомі реальні ціни на квартири у Києві, що склались на другу половину травня. Вартість столичного житла - як того, що йде на продаж, так і орендованого - стала нижчою.