Today.ua

Американська валюта втрачає позиції: українцям розповіли, куди йде курс долара

Упродовж липня та за перший тиждень серпня долар поступився гривні 40 копійок. Із початком останнього місяця літа курс долара почав рости, однак наприкінці тижня, що минув, він знову став нижчим. Долар ще своє візьме, але заощадження зараз краще конвертувати у євро.

Приблизно такий прогноз стосовно курсу валют дали українцям експерти валютного ринку - член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Скотившись наприкінці липня під риску у 27 гривень, у серпні долар почав міцнішати. Він зумів видряпатись із провалля і знову піднятися над позначкою 27 гривень. Власне, саме так і передбачали аналітики - що з приходом серпня долар почне зміцнюватись. Однак у п'ятницю, перед вихідними, долар знову здав позиції та впав до тієї самої позначки у 27 гривень.

Таким чином, у п'ятницю, перед вихідними середній курс долара у продажу становив 27 гривен, а в покупці – 26,80.

Чому долар знову почав здавати позиції?

На валютному ринку знову з'явились компанії-продавці, яким терміново треба було продати валюту. Очевидно це експортери, які отримали виручку в доларах, але тут їм треба розраховуватися в гривнях, вважає Андрій Шевчишин.

У свою чергу, Олександр Охріменко вважає, що посприяв зміцненню гривні і масовий продаж валюти населенням. Так, за липень громадяни України продали на 300 мільйонів доларів більше, аніж купили. Загалом же, від початку 2021 року, населення країни продало на валютному ринку 2 млрд 290 млн доларів.

Експерт пов'язує такий активний продаж доларів із тим, що українці починають потроху розчаровуватись в "американці": як з'ясувалось, він також потерпає від інфляції. Отож, українці стали активніше збувати долар, що вже не такий "твердий", як був раніше.

"Друга причина – зросли надходження від трудових мігрантів, влітку у них "високий сезон" заробітків. Гроші вони переводять в Україну, ця готівкова валюта в значних обсягах також іде в обмінники – гривня потрібна для поточних витрат сімей мігрантів", - каже Олександр Охріменко.

"Зіграла не на користь долару й обіцяна допомога від МВФ, за якою Україна вже невдовзі має отримати 2,7 млрд долларів", - вважає Олег Пендзин.

Куди піде курс долара наступного тижня?

Усі три опитані експерти сходяться в думці, що великих ривків долар не робитиме ні вниз, ні вгору. Охріменко и Пендзин вважають, що курс долара коливатиметься навколо позначки у 27 гривень. Шевчишин також не заперечує коливань, але в ширшому діапазоні: від 26,85 до 27 гривень.

"При цьому в перспективі схиляємося до переходу гривні до ослаблення і поверненню до 27 грн за долар", - каже Андрій Шевчишин.

В якій валюті краще заощаджувати?

Олександр Охріменко радить українцям поступово переводити свої заощадження з гривні в іноземну валюту, але не в долар, а у євро, який за прогнозами буде більш стабільним і зростатиме порівняно до долара.

Андрій Шевчишин радить українцям поквапитися з купівлею валюти, бо вже навряд чи долар буде дешевшим. Отже, саме зараз його вигідно купувати.

А Олег Пендзин радить зараз утриматись від купівлі і продажу валюти. Адже події на валютному ринку розвиваються стрімко, а подекуди й непередбачувано. Тому прорахувати всі тенденції заздалегідь неможливо. А отже, курс долара ще може як зменшитись, так і зрости.

Нагадаємо, за прогнозами аналітиків, найближчими роками курс долара в Україні помірно зростатиме. До кінця 2013 року він досягне 30 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ