В Україні курс долара зросте до 30 гривень: громадянам розповіли, що буде з валютою

В Україні інфляція прийде у межі норми, а економіка буде відновлюватися. Разом із тим, курс долара виросте до 30 гривень.

В Україні курс долара зросте до 30 гривень: громадянам розповіли, що буде з валютою - today.ua

Такий прогноз на найближчі два з половиною роки дали фахівці Київської школи економіки (КШЕ).

Згідно з прогнозом керівника Центру макроекономічного моделювання КШЕ Юрія Шоломицького, за підсумками поточного року ВВП в Україні зросте на 3,6%. У наступному, 2022, році очікують більш високий приріст внутрішнього валового продукту - до 4,4%. А в 2023 році його зростання дещо сповільниться - до 3,5%.

Зростанню національної економіки сприятимуть такі чинники:

  • високий урожай базових сільськогосподарських культур;
  • сприятливі умови на світовому ринку сільськогосподарської сировини;
  • приплив іноземної валюти в країну від експорту продукції аграрної галузі.

При цьому буде також чимало стримуючих факторів, які будуть гальмувати розвиток української економіки. Серед них Шоломицький називає:

  • затягування з вакцинацією;
  • низький зовнішній попит на українську продукцію (крім сировинної) на світовому ринку;
  • жорстка політика НБУ щодо процентних ставок;
  • зменшення обсягу транспортування газу через українську ГТС.

Таким чином, під впливом усіх цих позитивних і негативних чинників буде змінюватись і рівень інфляції, що, звичайно, позначиться на курсі долара. В Україні курс долара зросте до 30 гривень: громадянам розповіли, що буде з валютою У поточному році інфляція буде високою: за підсумками року прогнозують 8,7%. Однак вже у 2022 році прогнозують її зниження до 4,3%. А в 2023 її показник складе 5,2%.

"Стабілізація цін у наступні роки разом зі стримуючими діями Національного банку будуть сприяти тому, що інфляція знизиться і до кінця 2022 року сягне 4,3%, все ще в діапазоні НБУ, таргетованому 5% +/-1 в.п. Циклічні коливання залишать інфляцію на рівні 5,2% у 2023 році ", - розповів економіст.

Під впливом усіх цих факторів курс долара на кінець 2021 року становитиме близько 28,2 гривні. Далі з кожним роком очікується девальвація гривні на показник не більше 3%. Таким чином, у 2022 році курс долара становитиме 28,9 гривні. А до кінця 2023 він досягне 30 гривень.

Нагадаємо, українцям радять скуповувати валюту зараз, коли обмінні курси найнижчі, бо вже незабаром курси валют підуть вгору. Однак експерти кажуть, що зараз вигідніше інвестувати в євро.

ДЖЕРЕЛОunian