Академічна відпустка та мобілізація: юрист повідомив студентам важливу інформацію

Автор: Леся Ловіцька

В Україні заборонено мобілізувати студентів, вони мають право на відстрочку у період навчання. Стало відомо, чи можуть призвати до армії тих учнів, які взяли академічну відпустку.

Академічна відпустка та мобілізація: юрист повідомив студентам важливу інформацію - today.ua

Ситуацію із мобілізацією студентів прокоментував юрист Дмитро Дончак. До нього звернувся українець, який навчається на магістратурі. Його зацікавили два питання: чи нададуть йому відстрочку від роботи у разі оформлення академічної відпустки, та чи правда те, що у ЗСУ не призивають чоловіків до 25 років без військового досвіду.

Правозахисник зазначив, що закон про зниження призовного віку з 27 до 25 років ухвалений Верховною Радою, але ще не підписаний президентом Володимиром Зеленським. Якщо глава держави схвалить його, військовозобов'язані з 25-річного віку можуть бути мобілізовані. Щодо наявності чи відсутності військового досвіду, то цей фактор ніколи не впливав на призов до армії.

З приводу академічної відпустки, то в цей період студентів також не можуть примусово мобілізувати та відправити на фронт.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

"Отже, під час академічної відпустки студент не втрачає свого статусу здобувача освіти, а тому може бути мобілізований лише за власним бажанням, або у разі відрахування", – пояснив експерт.

Нагадаємо, що академічну відпустку зазвичай надають студентам, у яких виникли проблеми зі здоров'ям – загострилися захворювання, які потребують тривалого лікування. ВНЗ з 2018 року самостійно визначають правила надання академічної відпустки.

Академічна відпустка та мобілізація: юрист повідомив студентам важливу інформацію

Серед причин для перерви у навчанні можуть бути:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

• вагітність та пологи;
• догляд за дитиною до 3-річного віку;
• сімейні обставини;
• інші обставини, які повинні бути документально підтверджені.

Раніше повідомляли, що із України не випускають 17-річних юнаків.