З України не випускають 17-річних юнаків: стало відомо, чи є в них право на виїзд за кордон під час мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні під час воєнного стану призовний вік становить від 18 до 60 років. Проте немало батьків прагнуть відправити своїх 17-річних синів за кордон, щоб уберегти їх від мобілізації. Однак не всім 17-річним хлопцям дозволяють виїзд за кордон.

З України не випускають 17-річних юнаків: стало відомо, чи є в них право на виїзд за кордон під час мобілізації - today.ua

Чому їх можуть не випустити за межі держави, роз'яснили в юридичному Telegram-каналі "Вертикаль".

Відповідно до закону, 17-річні хлопці мають право на безперешкодний виїзд за кордон. Адже призовний вік в Україні настає з 18 років. Однак нерідко так трапляється, що юнаків зупиняють на кордоні і не дають їм виїхати.

Так може статись через нову урядову постанову. Цією постановою в Україні знизили вік, в якому юнаки мають ставати на військовий облік. Тепер вони мають це робити після 16 років, у неповні 17. Причому вони мають стати на облік не в той рік, коли їм виповнилося 16, а у той, коли їм має бути 17. Але - до 17 років.

Популярні зараз

В Україні змінять вимоги до майбутніх пенсіонерів: хто ризикує залишитись без виплат

В Україні з 1 грудня суттєво змінились правила продажу валюти та переказу доларів і євро

ФОПам підвищать податки: скільки сплачуватимуть різні групи у 2024 році

Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн

З України не випускають 17-річних юнаків: стало відомо, чи є в них право на виїзд за кордон під час мобілізації

"В Україні ввели нову постанову - зменшили вік, коли треба ставати на військовий облік. Тепер хлопці мають ставати на нього з 16 років. І відповідно, не тільки стати на облік, а й отримати приписне", - пояснюють юристи.

Наприклад, якщо хлопцеві виповниться 17 років 15 червня 2023, то він має стати на військовий облік у проміжку між 1 січня та 15 червня 2023. Якщо ж він цього вчасно не зробив, і в 17 років у нього ще немає приписного свідоцтва, то його можуть не випустити за кордон. Що і відбувається при перетині кордону.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Та якщо в 17-річного юнака є приписне свідоцтво, і він вже стоїть на військовому обліку, то не дозволити йому виїзд за кордон не мають права.

Нагадаємо, тим часом в Україні суди стали масово засуджувати ухилянтів від мобілізації. У більшості випадків їм дають умовний строк покарання із випробувальним терміном.