Звільнення з роботи під час війни: українцям розповіли, на яких підставах вони можуть втратити можливість працювати

Автор: Лобанова Єлизавета

Більшість українців під час війни змушені лишати свої будинки та залишатися без роботи. Однак це не означає, що вони не зможуть повернутися на свої робочі місця після завершення війни. Українцям, які тимчасово залишилися без роботи, розповіли, чи має роботодавець позбавляти їх робочого місця в умовах війни.

Звільнення з роботи під час війни: українцям розповіли, на яких підставах вони можуть втратити можливість працювати - today.ua

Згідно з українським законодавством, не існує заборони на звільнення працівників із роботи за власним бажанням під час війни. Це означає, що рішення ухвалює роботодавець.

Спеціалісти Держпраці зазначають, що коли працівник переїхав до іншої місцевості або навіть за кордон, рятуючись від війни, і не повідомив про це роботодавця заздалегідь, це фактично розцінюється як неявка на роботу. Винятком є ситуації, коли людина працює дистанційно та може виконувати свої обов'язки в іншій місцевості.

Якщо роботодавець сам не переїхав і продовжує роботу, він має право зафіксувати неявку на роботу (наприклад, актом) та вимагати від співробітників пояснень відсутності на робочому місці, але звільняти їх за прогул навряд чи буде.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Багатьох громадян просять написати заяву про звільнення за власним бажанням. Передати таку заяву потрібно роботодавцю особисто в руки. Оскільки багато хто роз'їхався, то зробити це буде при сьогоднішніх реаліях проблематично. Але багато роботодавців просять співробітників надсилати такі заяви хоча б на електронну пошту.

Раніше повідомлялося, що українських роботодавців звільнили від відповідальності за невиплату чи невчасну виплату зарплати найманим працівникам.