Українські біженці, які отримали у Німеччині тимчасовий захист, зобов'язані жити у тому населеному пункті, куди їх розподілили. При цьому змінити місце проживання все ж таки можна. Як це зробити, докладно розповіли у Telegram-каналі "Німеччина/Україна/Біженці".
Біженці в Німеччині можуть вільно пересуватися, але не можуть самостійно обирати місце проживання у країні. Таку вимогу місцева влада запровадила для того, щоб забезпечити рівномірний розподіл людей по регіонах Німеччини. І так деякі області перенаселені більшою мірою, і українців там уже не приймають.
Отримавши дозвіл на перебування (Aufenthaltserlaubnis), біженці також отримують і так звану "Wohnsitzauflage" - прописку. Документ зобов'язує проживати упродовж 3 років у тому місці, куди українця розподілили.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У деяких випадках "прописку" можна скасувати, наприклад, якщо біженець, або один із членів його сім'ї (чоловік, дитина, цивільний чоловік чи дружина):
- влаштувався працювати, де працюватиме щонайменше 15 годин на тиждень і сплачуватиме внески до фонду соціального страхування;
- починає освоювати нову спеціальність (Au Stimmungsbild);
- вступив до університету;
- відвідує інтеграційні курси;
- відвідує професійні мовні курси чи курси підвищення кваліфікації, які тривають щонайменше 3 місяців і мають призвести до визнання спеціальності.
Щоб скасувати прописку (Wohnsitzauflage), біженцям необхідно звернутися із запитом до місцевого відомства у справах іноземців (Ausländerbehörde).
Згоду необхідно буде отримати також від відомства того міста/населеного пункту, до якого біженець має намір переїхати.