Житло в Україні обкладають новими податками: скільки доведеться заплатити за покупку квартири

Житло в Україні подорожчає за рахунок введення ПДВ на нерухомість, придбану у забудовника або іншої особи, під час її перепродажу. Нові зміни до податкового кодексу закріплять необхідність сплати юридичними особами 18% ПДФО з кожної наступної угоди і 20% ПДВ від вартості нерухомості.

Житло в Україні обкладають новими податками: скільки доведеться заплатити за покупку квартири  - today.ua
Фото:cvetu.com.ua

Зараз в ціні квартир податок на додану вартість вже врахований. Ці 20% забудовник закладає, коли вперше продає нове житло. Для всіх наступних продажів квартир, незалежно від термінів, в Податковому кодексі встановлена пільга: такі операції звільнені від сплати ПДВ. Саме цю пільгу Міністерство фінансів пропонує скасувати і змусити покупців платити ПДВ.

Оскільки ПДВ виникає тільки у юридичних осіб, то будуть платити його компанії, які придбали нерухомість у забудовника або іншої особи і потім продають її іншим особам (юридичним і фізичним). Житло в Україні обкладають новими податками: скільки доведеться заплатити за покупку квартири Для забудовників, які продають квартири як фізичні особи-підприємці, на перші дві квартири податок складе 5%, на всі інші - 18%. Новий закон, в разі прийняття, не буде поширюватися на тих, хто купить квартири до 2022 року.

Якщо зміни до законодавства будуть затверджені, то придбавши у забудовника квартиру, наприклад, за 1 млн грн, при її перепродажу компанія буде змушена сплатити 20% ПДВ від її вартості. Це означає, або вартість такого житла для покупця виросте до 1,2 млн грн (щоб продавець принаймні не зазнав збитків), або буде менше цієї суми.

Платити 20% ПДВ треба буде при кожній операції з перепродажу нерухомості. І це буде тривати до тих пір, поки власником не стане фізособа.

Раніше повідомлялося, що в Україні стрімко дорожчає житло в передмістях мегаполісів.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua