Житло в Україні будуватимуть за новими правилами: у кого можуть не прийняти будинок

Автор: Марченко Любов

Житло в Україні тепер будуватимуть за новим правилами. Під кожним багатоквартирним будинком відтепер буде бомбосховище. Без облаштованого і надійно захищеного укриття новий будинок не приймуть.

Житло в Україні будуватимуть за новими правилами: у кого можуть не прийняти будинок - today.ua

Відповідний закон №7398 уже набув чинності після того, як його підписав президент Володимир Зеленський.

Тепер при проектуванні і будівництві житла та інших об'єктів будуть застосовувати зовсім інші підходи. Першочерговою вимогою до кожного об'єкту буде його безпека. Таким чином, без обладнаного бомбосховища у забудовників можуть не прийняти новий об'єкт, і тоді всі затрачені зусилля та гроші можуть виявитись марними.

Отже тепер, перш ніж приступати до будівництва об'єкту, девелопери муситимуть подбати, аби під ним було запроектоване та облаштоване надійне укриття.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Законом передбачені такі нові вимоги до будівництва житла та інших об'єктів цивільного призначення:

Житло в Україні будуватимуть за новими правилами: у кого можуть не прийняти будинок

  • спрощення процедури передання земельних ділянок для будівництва бомбосховищ;
  • усі об'єкти, в яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично понад 100, мають бути обладнані бомбосховищами;
  • сховища мають утримуватись у постійній готовності до прийому людей.

Крім цього, у повоєнному будівництві мають намір відмовитись від багатоповерхівок. На рівні закону таку норму не затверджено, але дедалі більше говорять про те, що багатоповерхові висотки кепсько зарекомендували себе під час війни. Вони не зручні в плані евакуації, а також є непоганими мішенями для обстрілів. Тому повоєнна забудова більше тяжітиме до будинків на кілька поверхів.

Звісно, що зниження поверховості, а також облаштування бомбосховищ викличе додаткові затрати на землю та на саме будівництво. І чималі. Отже і забудовникам, і майбутнім покупцям слід бути готовими до того, що ціни на житло зростатимуть. Тим більше, що й вартість будівельних матеріалів та вартість робочої сили також підвищуватимуться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На перший план при будівництві нового житла вийдуть завдання, пов'язані з його міцністю. Втім, і про естетичність також не забуватимуть. Архітектори обіцяють, що фасади нових будинків будуть виконані у різному стилі.

А тим часом, в Україні розпочали будівництво нових п'ятиповерхових будинків для переселенців. Нове житло для ВПО збудують у 16 областях.

Головне