Жителям сіл та дачникам почали виписувати штрафи до 6000 грн: про що потрібно знати

Автор: Лобанова Єлизавета

Українцям із початку весни почали активно виписувати штрафи за спалювання сухої трави. Порушникам доведеться викласти із кишені чималі суми. 

Жителям сіл та дачникам почали виписувати штрафи до 6000 грн: про що потрібно знати - today.ua

Дачники та мешканці сіл традиційно на початку травня наводять порядки на городах та садять грядки. Варто пам'ятати, що можна отримати досить великий штраф, якщо спалювати траву навіть на своїй приватній ділянці.

Рятувальники проводять патрулювання місцевості, і якщо за допомогою дрона буде виявлено, що на одному з приватних володінь хтось палить суху траву, то йому випишуть штраф до 6000 грн.

Такі випадки вже були. Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій на Київщині нещодавно оштрафували одну з жінок, яка спалювала траву на городі. Рятувальники допомогли їй загасити вогонь на ділянці, провели роз'яснювальну роботу та виписали штраф.

Популярні зараз

В українців вилучатимуть житло для потреб ЗСУ: що відомо про компенсацію

Українцям з низькими пенсіями призначили доплату: хто та скільки отримуватиме

В Україні запровадять новий документ для військовозобов'язаних, - Генштаб ЗСУ

В Україні різко подорожчали земельні ділянки: названо нову ціну за гектар

Жителям сіл та дачникам почали виписувати штрафи до 6000 грн: про що потрібно знати

В українському законодавстві сказано, що суворо заборонено спалювати суху траву та листя. Це може спричинити масштабну пожежу. Крім того, дим, що виділяється при спалюванні сухих рослинних залишків, дуже небезпечний для здоров'я людей. Особливу шкоду такий дим завдає людям із захворюваннями легень (астма, бронхіти, алергії), а також серцево-судинної системи.

Сума покарання може становити від 3060 до 150 тис. грн, залежно від збитків. Найвищі штрафи передбачені для посадових осіб – від 15 000 до 21 420 гривень.

Якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та території природно-заповідного фонду, тоді штраф буде ще більшим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Від 90 до 150 тис. грн можна заплатити за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці. Якщо при пожежі загинули люди, можна отримати 2-5 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що в Україні готують штрафи мешканцям сіл та дачникам за буріння водних свердловин.