Понад три тисячі українських біженців змушені жити у колишньому аеропорту Тегель у Берліні. Нашим співвітчизникам забракло соціального житла, а винайняти квартиру чи будинок самостійно вони не в змозі.
Спочатку на території колишнього аеровузла відкрили пункт прийому українських біженців із України, яких збиралися розселити. Вони мали залишатися там лише кілька днів. Проте вже півроку влада не може вирішити проблему. Об'єктів нерухомості не вистачає всім бажаючим.
За місяць німці організували наметове містечко та надали людям речі першої необхідності. Дозвіл українським біженцям залишатися в центрі діє до вересня, але владі, швидше за все, доведеться продовжити його до кінця року.
Пункт знаходиться на території, що охороняється, туди не можуть заходити сторонні. Українці, яким надали притулок, користуються спеціальним автобусом-шатлом.
У Німеччині закінчилося житло
Понад 100 тисяч українців після повномасштабного вторгнення рашистів виїхали до Берліна. Загалом Німеччина прийняла понад мільйон наших земляків. На даний момент людей приїжджає набагато менше – в середньому близько 70 на день.
Біженці спочатку розселялися до соціальних квартир, комунальних гуртожитків та модульних містечок. Однак зараз такої можливості немає.
Багато хто оселився у родичів та друзів, у прийомних сім'ях або винаймає житло за комерційними цінами.
"Головна проблема у нас, що нам фактично ніде розміщувати людей… Знайти квартиру дедалі важче, тому ми поставили намети, де люди живуть доти, доки не знайдеться постійне житло", - зазначила прес-секретар центру Моніка.
Українці змушені ходити в масках, бо у Центрі дуже багато людей і бояться поширення хвороб. Усіх новоприбулих реєструють, допомагають їм із документами, а також оформити соціальну допомогу у розмірі близько 500 євро та захист. За потреби людям надають медичну допомогу.
Раніше повідомлялося, які сезонні роботи пропонують українцям у Німеччині влітку 2023 року. Люди можуть заробити від 1200 до 1700 євро.