Земля в Україні подорожчає на 20%: здавати в оренду ділянку стає вигідніше, ніж квартиру

Автор: Лобанова Єлизавета

Вартість ділянок в Україні у перший рік після відкриття ринку землі буде зростати досить повільно, і гектар не коштуватиме дорожче $2000. Вартість оренди в даний час складає $150- $200 га / рік. Експерти прогнозують, що щорічно вартість паїв буде підвищуватися на 15-20%, тому тим, у кого є зайві гроші, краще зараз вкладати їх не в квадратні метри, а в землю.

Земля в Україні подорожчає на 20%: здавати в оренду ділянку стає вигідніше, ніж квартиру - today.ua

Власники інвестиційних компаній в Україні прогнозують, що інвестиції в купівлю землі зараз стануть прибутковішими, ніж інвестиції в житлову нерухомість і банківські депозити. Наприклад, при інвестиції в житло середній дохід становить 5-7% річних. При здачі землі в оренду інвестор отримає 7-10%. Якщо порівнювати інвестиції в землю з депозитом у банку, то ставка за гривневими вкладами становить 6-8% річних, в доларах - 1-3%. Земля в Україні подорожчає на 20%: здавати в оренду ділянку стає вигідніше, ніж квартиру При цьому, кількість зобов'язань у інвестора мінімальна. Йому не потрібно відповідати за якість чорнозему, це ляже на плечі орендаря. Власник житла у свою чергу завжди повинен підтримувати свій актив в належному стані і виділяти на це гроші.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для того, щоб спростити процес покупки і оренди землі, в Україні була запущена онлайн-платформа KupiPai, яка об'єднує власників, інвесторів і агрохолдинги. На сайті KupiPai можна підібрати ділянку, укласти договір і отримати документи на землю. При цьому користувачам гарантують юридичний супровід і справедливу ціну.

Раніше українцям назвали основну причину, по якій земля може почати стрімко дорожчати.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення