Today.ua

Збереження посади та зарплати: кого з мобілізованих роботодавці не мають права звільнити

Багато українців, які до війни обіймали різні посади на підприємствах і не думали про те, що колись їм доведеться взяти до рук зброю, зараз воюють на фронті. При цьому виникає багато питань, чи зможуть ці люди повернутись на свої робочі місця після закінчення війни. Омбудсмен Дмитро Лубинець розповів, що згідно із законодавством роботодавці не мають права звільнити мобілізованого й навіть можуть продовжувати виплачувати йому середню зарплату.

Виплата зарплати – це рішення роботодавця, а скоріше йдеться про цінність співробітника, їх взаємовідносини та багато інших факторів. Законодавство гарантує українцям можливість повернутися на робоче місце, але, незважаючи на це, в країні існує проблема масових скорочень мобілізованих.

До омбудсмена звернувся нацгвардієць, скорочений на період призову під час мобілізації. Військовослужбовець обіймав посаду у Полтавському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС. Після того, як справа оприлюднилася, керівництво МВС підписало наказ про внесення змін до штату згаданої установи і посаду за заявником було поновлено. Однак багато військовослужбовців так і залишилися без роботи.

За словами Дмитра Лубинця, з 19 липня 2022 року право на збереження місця роботи та посади на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності та у ФОП, де вони працювали, на час призову мають призвані на:

При цьому роботодавець самостійно ухвалює рішення про нарахування середнього заробітку такому працівникові.

Раніше повідомлялося, як проходить медична комісія для резервістів перед тим, як відправити їх на фронт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ