Затримки виплат по безробіттю: українцям розповіли, як регулярно отримувати допомогу під час війни

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які втратили роботу під час війни, мають право на виплати по безробіттю. Проте, останнім часом більшість безробітних громадян скаржаться на затримки цих виплат. У Державному центрі зайнятості розповіли, кому і чому допомогу з безробіття можуть затримувати, і що потрібно зробити, щоби затримок не відбувалося.

Затримки виплат по безробіттю: українцям розповіли, як регулярно отримувати допомогу під час війни - today.ua

Почати отримувати допомогу з безробіття можна лише після становлення на облік до центру зайнятості та отримання офіційного статусу безробітного.

Якщо громадянин знаходиться на тимчасово окупованих територіях, де українські банки не працюють, виплати можуть нараховуватись на картку, але зняти гроші можна буде лише на підконтрольній території України.

Виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації особи у службі зайнятості за особистою заявою. Після реєстрації кар'єрний радник призначає наступну зустріч, наприклад, через 10 днів, і безробітний повинен обов'язково прийти до центру зайнятості у призначений день.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

За період, поки безробітний зареєстрований у центрі зайнятості, йому нараховуються виплати. Якщо він не з'явився у призначений день або просто зареєструвався і не приходить взагалі, то виплати припиняються.

Центр зайнятості повинен постійно перевіряти, чи справді безробітний досі не знайшов роботу, тому потрібно обов'язково з'являтися в призначені дні. Інакше виплати анулюються.

Затримки виплат по безробіттю: українцям розповіли, як регулярно отримувати допомогу під час війни

Зареєстровані безробітні, які не можуть відвідати центр зайнятості у встановлені терміни через настання форс-мажорних обставин (бойові дії, тимчасова окупація), можуть підтвердити намір перебування у статусі безробітного за телефоном гарячої лінії Регіонального центру зайнятості.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тривалість виплат із безробіття не може перевищувати 180 днів. Під час війни суму допомоги скоротили. Так, зараз виплати залежать не від прожиткового мінімуму, як раніше, а від мінімальної зарплати. Максимальний розмір допомоги з безробіття з квітня становить півтори мінімальної зарплати, тобто 9 750 грн.

Раніше повідомлялося, який розмір допомоги з безробіття для українців у Німеччині.