Зарплати в Україні та Польщі: скільки платять касирам, економістам та посудомийницям

Заробітні плати в Україні та Польщі поки що перебувають не на одному рівні, що підштовхує українок навіть під час війни їхати до сусідньої країни та працевлаштовуватися там, щоб допомагати своїм сім'ям. Розмір зарплати залежить від спеціальності та рівня знання мови, але в цілому на одній і тій же роботі в обох країнах українці отримують в Польщі приблизно вдвічі більше.

Зарплати в Україні та Польщі: скільки платять касирам, економістам та посудомийницям - today.ua

За даними міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal, українські зарплати втратили 35,7% у валютному еквіваленті. Падіння реальних доходів у валюті більш ніж на третину підштовхує українок до рішення їхати до Польщі. Навіть з огляду на те, що під час війни жінки можуть переїхати до будь-якої іншої європейської країни, багато хто все одно обирає Польщу, бо знає, що без роботи там не залишиться.

Попит на роботу в Польщі у 2022 році збільшився майже на 10% як серед поляків, так і серед українців. Цьому сприяє подорожчання життя у Польщі, висока інфляція та зростання ставок з іпотеки. Якщо раніше поляки неохоче обіймали деякі посади, то зараз вони починають активніше працювати.

За даними агентства, касир у Польщі може заробляти від 20,8 тис. грн., тоді як в Україні початкова зарплата буде від 11 000 грн.

За однакових обов'язків економіст в Україні отримуватиме 15 000 грн, а в Польщі – 34,8 тис. грн. Середня зарплата логіста в Україні складає 20 000 грн в Україні та 30,3 тис. грн у Польщі. Зарплати в Україні та Польщі: скільки платять касирам, економістам та посудомийницям Посудомийниці в Україні платитимуть від 7,5 тис. грн., тоді як у Польщі жінки на такій же роботі отримуватимуть від 20 000 грн.

Зарплата швачки у Польщі буде в середньому 20 800 грн, в Україні майже вдвічі нижча – 13 500 грн. Перукарі в Україні заробляють по 17 000 грн на місяць, а в Польщі їм платитимуть у середньому 23 700 грн.

Раніше повідомлялося, які вакансії найчастіше пропонують українцям у різних європейських країнах.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com