Рівень зарплат у більшості сфер у липні-серпні стабілізувався. Роботодавці знизили зарплати деяким співробітникам, оптимізувавши свої витрати та пристосувавшись до військових реалій. У вересні ситуація на ринку праці може покращитись, прогнозують ріелтори.
Найбільше зниження зарплат в Україні відбулося у квітні та травні – від 9 до 58% залежно від професійної сфери. З червня розпочалася стабілізація окладів, які пропонувалися у відкритих вакансіях. Серпневі зарплати стали вищими, ніж у квітні, але не у всіх.
Трійка професійних сфер, у яких наразі платять найбільше, незмінна – ІТ-сфера, керівники та консалтинг. Фахівцям із сфери інформаційних технологій наприкінці літа у відкритих вакансіях у середньому пропонують зарплатню 92 800 грн. Керівникам та директорам пропонують у середньому 81 300 грн, що більш ніж наполовину більше, ніж у липні. У сфері консультування також спостерігається зростання зарплат. Фахівці з консалтингу отримували у червні 32 300 грн, а у серпні показник середньої зарплати становить уже 58 300 грн.
Також до десятки найбільш високооплачуваних співробітників потрапили бухгалтери та фахівці з управлінського обліку та фінансів підприємства.
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
У сфері будівництва та нерухомості середня зарплата на сьогоднішній день складає 27 300 грн, у сфері маркетингу, реклами та PR – 26 500 грн, у сфері закупівель – 26 400 грн.
Раніше повідомлялося, які зарплати одержують українські біженці в Польщі, і скільки грошей переказують рідним в Україну.