Зарплати від 29 тисяч гривень: у Польщі з 1 січня зміняться умови роботи

Автор: Леся Ловіцька

У Польщі з 1 січня запровадять зміни до трудового законодавства, які ухвалив Сейм. Передбачено підвищення мінімальної заробітної плати до 29 тисяч гривень (3490 злотих). Також з'являться додаткові перерви для працівників. Нововведення торкнуться лише офіційно працевлаштованих осіб.

Зарплати від 29 тисяч гривень: у Польщі з 1 січня зміняться умови роботи  - today.ua

Стало відомо, що з 2023 року люди, які були працевлаштовані в Польщі, зможуть заробляти більше. З наступного місяця вони отримуватимуть від 29 тисяч гривень. Погодинна ставка – від 22,80 злотого (189 грн). Заробітна плата з 1 липня становитиме щонайменше 30 тисяч гривень (3600 злотих за нинішнім курсом). Погодинна ставка з другого місяця літа - 195 грн (23,50 злотого).

Збільшення розміру мінімальної зарплати передбачає більший розмір надбавки за роботу в нічний час, вищу оплату простою та підвищену вихідну допомогу у зв'язку зі скороченням.

2023 року роботодавці зможуть ініціювати перевірки на тверезість. Для цього є дві умови:

Популярні зараз

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

  • працівників слід попередити про перевірку за два тижні;
  • є необхідність захисту життя та здоров'я персоналу чи майна.

Працівники у Польщі з робочим днем понад 6 годин мають право на перерву, яка становить не менше 15 хвилин. Якщо людина працюватиме 9 годин, вона отримає ще одну перерву мінімум 15 хвилин. Люди, які працюють змінами по 16 годин, можуть розраховувати на ще одну додаткову перерву.

Зарплати від 29 тисяч гривень: у Польщі з 1 січня зміняться умови роботи

Роботодавці можуть встановлювати одну неоплачувану перерву тривалістю до 60 хвилин. Перерви обов'язково прописуються у договорі, який укладають з працівником.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Згідно з новими нормами, працівникові мають протягом першого тижня працевлаштування повідомити про його трудові права. Зміни до Трудового кодексу, прийняті Сеймом, мають отримати затвердження Сенатом Польщі. Однак їх можуть повернути на доопрацювання. Узгоджений варіант підписує президент.

Раніше повідомлялося, що у Польщі різко зменшилася кількість вакансій для українських біженців. Стало відомо, в яких регіонах країни більше роботи, і які фахівці найбільш затребувані.