Зарплати і пенсії в Україні відв'яжуть від прожиткового мінімуму: як і кому перерахують виплати

Автор: Лобанова Єлизавета

Народні депутати хочуть в два рази підвищити прожитковий мінімум в Україні, при цьому відв'язати від нього практично всі соціальні виплати, в тому числі пенсії і зарплати. Відповідний законопроєкт зареєструвала нардеп від "Слуги народу" Галина Третьякова.

Зарплати і пенсії в Україні відв'яжуть від прожиткового мінімуму: як і кому перерахують виплати - today.ua

Відповідно до закону прожитковий мінімум в Україні повинен бути не менше 40% від середньої зарплати. Якщо в середньому українці заробляють 13,5 тис. грн, то прожитковий мінімум повинен бути на рівні 5,4 тис. грн, що в два рази вище поточного.

Таким чином, "слуги народу" хочуть підвищити прожитковий рівень до потрібного значення, але так як таких грошей в бюджеті країні немає, значить від нього пропонується відв'язати всі соціальні виплати - мінімальну заробітну плату, мінімальну пенсію за віком й інші державні соціальні допомоги. Це означає, що на простих українців підвищення прожиткового рівня ніяк не відіб'ється.

Підвищення прожиткового мінімуму без перерахунку соцстандартів - всього лише популізм політиків. Адже за фактом в країні потрібно реально підвищувати середні зарплати і пенсії. Адже від їх показника залежить стан економічного розвитку держави, робота економіки, стан внутрішнього і зовнішнього ринку. А прожитковий мінімум - це всього лише певна сума, яка повинна забезпечити мінімальні потреби громадян країни на проживання, харчування, медицину, освіту.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні на сьогоднішній день прожитковий мінімум становить 2189 грн. Цією сумою складно покрити всі потреби, навіть базові. Зараз нардепи пропонують підняти цю суму до 4258 грн.

Раніше в Міністерстві цифровий трансформації запропонували розширити базовий набір потреб, які повинен задовольняти прожитковий мінімум.

Головне