Зарплати військовослужбовців у червні: скільки українські захисники отримуватимуть влітку

Автор: Леся Ловіцька

В Україні не стали повертати доплати захисникам, які служать у тилу. Стало відомо, які зарплати отримуватимуть військовослужбовці влітку.

Зарплати військовослужбовців у червні: скільки українські захисники отримуватимуть влітку  - today.ua

Надбавки у 30, 50 та 100 тисяч гривень передбачені для тих українських військовослужбовців, які несуть службу у зоні бойових дій. Мінімальна доплата надається тим, хто не зайнятий безпосередньо на фронті. Також є "середня" доплата, яку одержують керівники за виконання завдань у складі військового органу управління.

Максимальну доплату отримують військові на передовій, а також моряки, льотчики у зоні бойових дій, бійці у складі ракетних військ та артилерії, медики на фронті.

Скасування доплати у 30 тисяч гривень для силовиків у тилу дозволило заощадити 50 мільярдів гривень. З'ясувалося, що у бюджеті немає таких космічних сум, щоб виплачувати по 30 тисяч гривень кожному військовому. При цьому захисникам підвищили розмір мінімальної зарплати – до 20,1 тисячі гривень.

Чому військовослужбовці одержують мізерні зарплати у розмірі 600-800 грн.

Деякі військовослужбовці отримують за місяць лише 600-800 гривень. Йдеться про тих, хто після поранення та тривалого лікування вивели зі штату. Вони не можуть воювати як на передовій, так і демобілізуватися.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Позаштатні бійці змушені перебувати у військовій частині та шукати посаду за станом здоров'я. Пошуки іноді затягуються на місяці – і українські захисники залишаються з мізерним доходом.

У Міноборони повідомили, що військового можуть вивести зі штату, якщо він понад два місяці перебуває на лікуванні. Це є вимушеним заходом. Протягом двох місяців їм нараховують повну зарплату, а потім лише оклад за військовим званням.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Юристи не можуть допомогти, бо ситуація у рамках закону. Однак вони зазначають, що такі військовослужбовці повинні мати право звільнитися у запас. Відповідний закон очікує на підпис президента.

Раніше повідомлялося, що в Україні готують підвищення зарплат для військовослужбовців на фронті та в тилу.