Заробітчани можуть отримувати пенсію в Україні, але за однієї умови: від чого залежить розмір виплат

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські заробітчани, які отримували зарплати за кордоном та сплачували там податки, можуть розраховувати на пенсію після повернення на батьківщину. Для цього таким громадянам потрібно одразу після працевлаштування укласти договір про соціальне страхування з країною, де вони працювали.

Заробітчани можуть отримувати пенсію в Україні, але за однієї умови: від чого залежить розмір виплат - today.ua

Отримавши соціальний стаж за кордоном, можна після виходу на пенсію отримувати виплати в Україні, якщо заробітчанин ухвалить рішення повернутися додому.

Пенсійний фонд при нарахуванні пенсії таким українцям враховує не лише роки трудової діяльності (стаж), а й розмір заробітної плати, отриманої в іншій країні у період з 1 липня 2000 року. Також зарплата перераховується з іншої валюти до гривні (за чинним курсом НБУ), і на її підставі визначається розмір майбутньої пенсії.

У ПФУ додали, що з більшістю країн пострадянського простору Україна підписала угоду за територіальним принципом, яка передбачає зарахування страхового стажу, отриманого за кордоном, у країні, де він проживає. Таким чином, виплату пенсії здійснює та держава, на території якої перебуває територіально заробітчанин-пенсіонер. До переліку країн, що підтримали цей принцип, входять: Білорусь; Вірменія; Казахстан; Киргизстан; Російська Федерація; Таджикистан; Туркменістан; Узбекистан; Молдова; Грузія; Азербайджан; Монголія; Румунія; Угорщина.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Проте є країни, договори з якими передбачають пропорційний принцип підрахунку видатків на виплату пенсій. У цьому випадку кожна країна, в якій пенсіонер офіційно пропрацював певний термін, нараховує та виплачує йому свою частину пенсії. При цьому в Україні при розрахунку "української" частини пенсії не враховують ту зарплату, яку він отримував за кордоном, а береться до уваги лише відпрацьований там страховий стаж. Підсумовуючи стаж роботи за кордоном та на батьківщині, Пенсійний фонд приймає рішення про призначення пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Договори про виплату пенсій за пропорційним принципом з Україною мають такі країни: Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Португалія, Словаччина та Чехія.

Раніше повідомлялося, що українці можуть оформити пенсію з відстрочкою, і за кожен місяць "переробки" отримуватимуть додаткові надбавки до пенсійних виплат.