Today.ua

Заплановане на жовтень підвищення мінімальної зарплати може не відбутись: стало відомо, хто проти

В Україні може не відбутись підвищення мінімальної зарплати, яке заплановане на жовтень. Попри те, що населення нестримно убожіє, соціальні стандарти в країні можуть заморозити.

Про полеміку, яка триває навколо 200 гривень ймовірного підвищення, розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Підвищення мінімальної зарплати з 1 жовтня 2022 року було закладено в бюджеті на поточний рік. Причому сума підвищення, як на сьогодні - майже символічна. Мінімалку мають збільшити на 200 гривень. Таким чином замість теперішніх 6500 гривень вона стане 6700. Але й таке підвищення зараз - під запитанням.

Для Мінсоцполітики, яке очолює Оксана Жолнович, підвищення мінімальної зарплати – вигідне, адже це потягне за собою збільшення податкових надходжень, а також ЄСВ, з якого формуються доходи Пенсійного фонду.

"Для Міністерства соціальної політики збільшення мінімальної заробітної плати вигідне, тому що одразу збільшуються відрахування до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування та інших наших фондів", - каже міністр.

Але при цьому не можна забувати, що зі зростанням мінімалки доведеться переглянути й решту зарплат. А це – дуже велике навантаження на бюджет, який і так цьогоріч постійно дотується міжнародними партнерами. Тому Мінфін, на відміну від Мінсоцполітики, ставиться до підвищення мінімалки без ейфорії.

Ще менше готові збільшувати зарплату своїм працівникам підприємці. Вони й до війни "зі скрипом"! погоджувались на будь-які зайві виплати своєму персоналу, а  тепер і поготів. Тому Оксана Жолнович прогнозує, що спілкування з бізнесом щодо підвищення мінімалки буде непростим.

"Наскільки це можливо і підйомно для роботодавців – потрібно консультуватися. Сьогодні таке підвищення закладено в бюджеті, і якщо цього не змінити, то воно виконуватиметься. Чи буде внесено проект змін до бюджету для того, щоб заморозити цю цифру, я ще не знаю", - зізналася чиновниця.

А тим часом, в Україні фіксують щомісячне падіння середніх зарплат. Так, від початку війни середня зарплата українців впала на 30-40%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ