Запасаємо дрова, свічки, теплий одяг: жителям українських міст радять підготуватись до зими

Наступний опалювальний сезон буде найважчим в історії України. Отже, всім слід заздалегідь подбати про речі, які можуть стати запорукою виживання. Перш за все, треба подбати про теплий одяг. А крім того, навіть містянам необхідно обзавестись матеріалами і побутовим знаряддям, що, здавалося, залишилось у минулому. Отже свічки, дрова і сокира можуть знадобитися цієї зими навіть жителям мегаполісів.

Запасаємо дрова, свічки, теплий одяг: жителям українських міст радять підготуватись до зими - today.ua

Влада попереджає всіх українців про вкрай важку наступну зиму, яку нам всім треба будь-шо пережити.

Причому навіть якщо припустити, що в країні буде зроблений достатній запас вугілля і газу, а електроенергетика матиме змогу виробляти достатню кількість енергії, все одно немає гарантії, що населення всі ці послуги зможе отримати. Адже багато критичної інфраструктури в країні пошкоджено внаслідок бойових дій. І ще невідомо, яка руйнація нас чекає попереду.

Отже слід готуватись до того, що в будь-який момент у місті може пропасти опалення, світло і газ. Спеціалісти розробили загальні рекомендації, що потрібно мати на цей випадок.

Теплий одяг і взуття

Це само собою зрозуміло. А ще, слід обзавестись теплими ковдрами, рукавицями, шкарпетками. І бажано, щоб усе це було з натуральних матеріалів – вовни та бавовни, адже саме такі речі найкраще зігрівають від холоду.

Якщо в будинку вимкнено опалення, слід завісити вікна ковдрами, а також бажано встелити підлогу килимами. Це допоможе зберегти тепло. Крім того, в такий час краще всім скупчитись в одній кімнаті. Так буде тепліше.

Свічки, ліхтарики

На випадок вимкнення світла слід заздалегідь подбати про свічки і ліхтарики. Причому ліхтарики мають бути на батарейках, а не такі, що заряджаються від мережі. Про генератор краще забути, адже він "їсть" чимало пального, а це на сьогодні – розкіш.

Буржуйка, дрова, сокира

У найлютіші морози може стати в нагоді пічка-буржуйка, яку можна встановити навіть у квартирі багатоповерхового будинку. Але при цьому слід дотриматися правил техніки безпеки: підстелити під неї металевий лист. І ні в якому разі не залишати в ній палаючі дрова, а також запалені свічки на ніч.

Паливом для буржуйки можуть стати дрова. Якщо дров немає, то згодяться і меблі, старі дерев'яні рами від вікон і, навіть, книжки.

Запасаємо дрова, свічки, теплий одяг: жителям українських міст радять підготуватись до зими

Сокира потрібна буде для заготовки палива. Адже може трапитись, що доведеться готувати їжу на вогнищі біля будинку. Маріупольці сповна пройшли цю школу виживання ще минулої зими.

Консерви, олія, крупи, цукор, сіль, чай

Усі ці продукти тривалого зберігання також слід мати в запасі. Адже невідомо, як складатиметься ситуація із постачанням продовольства. І тоді стануть в нагоді саме ці припаси.

Звичайно, будемо сподіватись, що ця безглузда війна закінчиться ще до зими, і що ці навички та припаси нам не знадобляться. Але краще бути готовими до всього. А консервам, крупам, дровам і сокирам знайдеться застосування і в мирний час.

Нагадаємо, відома мольфарка Олена Стеценко каже, що війна завершиться навесні 2023 року. Проте раніше вона називала іншу дату закінчення – на 93-й день від початку війни… Не варто аж надто довіряти мольфарам.

ДЖЕРЕЛОbudport.com.ua