Замість ЗНО вступники цьогоріч складатимуть тест із трьох предметів

Цьогоріч в Україні скасовано Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл. Не буде також державної підсумкової атестації (ДПА). Крім того, скасували єдиний вступний іспит і єдине фахове вступне випробування. Але вступники все одно складатимуть іспит до вищого навчального закладу.

Замість ЗНО вступники цьогоріч складатимуть тест із трьох предметів - today.ua

Про те, яку новацію готують для цьогорічний вступників, розповіли народні депутати.

ЗНО та інші випускні і вступні випробування скасували лише на 2022 рік. Усе – через війну. В Міносвіти і Раді зважили ситуацію, в якій опинилося багато випускників, і вирішили не наражати їх на зайвий стрес. Отже, саме через це і скасували ЗНО.

Замість ЗНО вступники цьогоріч складатимуть тест із трьох предметів

Втім, вступна кампанія все одно пройде, але, так би мовити, за полегшеним сценарієм.

"Це буде простий, зрозумілий, а головне — прозорий механізм вступу. Наше головне завдання — зберегти інтелектуальний потенціал України та дати абітурієнтам чіткий план дій",  — каже голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина.

Замість ЗНО для випускників готують єдиний мультипредметний тест

За словами депутатки, цей тест складатиметься із трьох предметів: української мови і літератури, математики та історії. Випускники шкіл матимуть змогу скласти його онлайн у безпечних місцях. Отже, замість трьох тестів, які зазвичай складають у ЗНО, випускники писатимуть лише один.

Нагадаємо, у Міністерстві освіти і науки розповіли про зарплату педагогів під час війни.

ДЖЕРЕЛОranok.ictv.ua