Залишилося рівно два місяці, щоб знайти роботу: виплату допомоги переселенцям припинять із 1 лютого

Автор: Марченко Любов

З 1 лютого 2024 року в Україні припинять виплату допомоги більшості ВПО. Кількість отримувачів допомоги переселенцям скоротиться у 15 разів: із 2,6 мільйона до 170 тисяч.   

Залишилося рівно два місяці, щоб знайти роботу: виплату допомоги переселенцям припинять із 1 лютого - today.ua

Такі дані оприлюднив Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець.

В українському законодавстві відбулися зміни, відповідно до яких більшості переселенців будуть виплачувати державну допомогу лише упродовж перших 6 місяці після набуття статусу ВПО. Після закінчення цього терміну виплати продовжать лише для соціально незахищених верств, які не можуть самі про себе подбати.

Решті ж переселенців дається пів року для того, щоб облаштуватись на новому місці проживання та знайти собі роботу. Влада вважає, що людям працездатного віку із нормальним станом здоров'я такого строку буде досить, щоб адаптуватися до нових умов.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Закон було ухвалено ще влітку. І, відповідно, усім переселенцям дали тоді ще півроку з 1 серпня для того, щоб знайти собі роботу. Таким чином, через 2 місяці цей строк закінчується, і з 1 лютого багато громадян будуть позбавлені виплат.

Йдеться про щомісячну державну допомогу переселенцям, яка становить 3000 гривень для дітей та інвалідів і 2000 – для решти громадян. Гроші ці начебто невеликі, однак немало сімей переселенців, особливо тих, які знайшли собі притулок у сільській місцевості, живуть за рахунок саме цієї допомоги.

На початку повномасштабної війни, коли була запроваджена така допомога, йшлося про те, що вона буде безстроковою – до завершення дії воєнного стану. Однак тоді ніхто не думав, що війна затягнеться так надовго, і через це не були обумовлені строки надання допомоги.

Залишилося рівно два місяці, щоб знайти роботу: виплату допомоги переселенцям припинять із 1 лютого

Тепер же стало очевидно, що держава не в змозі безстроково виплачувати такий обсяг допомоги. Тим більше, що кількість переселенців зростає, а допомога від західних партнерів, навпаки, скорочується. Отже зараз влада, де тільки може, намагатиметься скоротити бюджетні видатки.

Уже підраховано, що за рахунок скорочення терміну виплат допомоги переселенцям кількість її отримувачів скоротиться з 1 лютого до 170 тисяч. Це при тому, що зараз її отримують близько 2,6 млн українців.

Дмитро Лубінець категорично не погоджується з таким скасуванням допомоги. Про це омбудсмен заявив під час слухань у Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Лубінець вважає, що критерії соціальної вразливості не відповідають реальному стану речей. Зокрема, що стосується сімей, які мають на банківських рахунках понад 100 тисяч гривень. Адже сім'ї українських захисників цілком можуть мати на рахунках і такі, і значно вищі суми, каже омбудсмен.

Нагадаємо, деякі сім'ї переселенців можуть щомісяця отримувати безплатні продовольчі набори.