“Залишайтеся зимувати за кордоном“: влада просить біженців не повертатися додому до весни

Автор: Марченко Любов

У Зеленського закликають українських біженців, які зараз перебувають за кордоном, не повертатися додому до весни. Усіх, хто має можливість залишитися за кордоном, просять зостась там бодай на зиму.

“Залишайтеся зимувати за кордоном“: влада просить біженців не повертатися додому до весни - today.ua

Із таким закликом до співвітчизників звернулася віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"Нам потрібно пережити зиму. На жаль, мережі не витримають, ви бачите, що робить рф. Якщо є можливість – залишайтесь зимувати за кордоном", - каже чиновниця.

“Залишайтеся зимувати за кордоном“: влада просить біженців не повертатися додому до весни

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Ще до настання осені влада закликала українців повертатися з-за кордону додому. Але тепер ситуація змінилася. Через ракетні атаки на  ключові енергетичні об'єкти України, наша країна вже втратила до 40% своєї електроенергетики. Деякі об'єкти взагалі не підлягають відновленню.

Але енергетики, ціною неймовірних зусиль, намагаються забезпечити живлення усіх регіонів. І це їм вдається. Проте наспіх відновлена енергосистема не в змозі впоратись із навантаженням, що виникає у пікові години. Через це в Україні ввели в дію графік віялових відключень електроенергії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але й такі заходи не в змозі збалансувати енергосистему. В окремих містах і цілих регіонах раз за разом виникають аварійні вимкнення. Отже, якщо ще збільшити навантаження на енергосистему, то вона не витримає, і аварійні вимкнення будуть всюди. Водночас, ніхто не знає, які ще "сюрпризи" готує нам агресор. Через це влада звернулась до біженців із таким проханням.

Нагадаємо, в Укренерго назвали найбільш проблемні регіони, в яких енергетики застосовуватимуть погодинні вимкнення електрики.