Загроза стабільності гривні: експерти спрогнозували, яким буде курс долара у 2023 році

Курс долара у 2023 році залежатиме не лише від економічної ситуації та подій на фронті, а й від терористичних російських обстрілів об'єктів критичної інфраструктури в Україні. Таку думку висловив аудитор та керуючий партнер Crowe Артем Ковбель.

Загроза стабільності гривні: експерти спрогнозували, яким буде курс долара у 2023 році - today.ua

Експерт зазначив, що раніше в прогнозах щодо курсу долара на 2023 рік враховували відносну стабільність гривні, урядовий пакет підтримки української промисловості, транші фінансової допомоги, збільшення запасів золотовалютних резервів, успішність "зернового коридору" та інші фактори. Проте, ніхто не припускав, що розпочнуться такі масовані терористичні обстріли української критичної інфраструктури, які матимуть свої негативні наслідки.

З огляду на зростання світової інфляції США постійно підвищує облікову ставку. Якщо у березні ставка дорівнювала майже нулю, то наприкінці листопада її діапазон становив 3,5-4%. Це призводить до зміцнення долара та, відповідно, до девальвації інших валют, пояснює аудитор.

Загроза стабільності гривні: експерти спрогнозували, яким буде курс долара у 2023 році

В Україні на сьогоднішній день є нестача валюти, незважаючи на те, що НБУ поповнив запаси банків, і вони активно видають громадянам долари під депозити. Експерт вважає, що таке штучне зміцнення гривні – тимчасове явище. Депозити видаються на 6 місяців. Якщо населення перестане відкривати депозити, а масово зніматиме гроші - знову почнеться відтік валюти, і гривня знову ослабне.

Таким чином, про стабільність гривні говорити складно. У будь-який момент ситуація може змінитися на гірший бік, і долар може бути вже не 40 грн, а 50. Економічна ситуація в 2023 році залежатиме від подальшого ходу війни: чи продовжуватимуться масштабні обстріли, чи повториться спроба вторгнення на півночі України тощо. буд.

Раніше повідомлялося, який вплив на курс долара в Україні матимуть масовані ракетні удари Росії по об'єктам критичної інфраструктури.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua