Загальна мобілізація в Україні: адвокат розповів про розсилання повісток через месенджери

Автор: Леся Ловіцька

В Україні обговорюють вручення повісток військовозобов'язаним через популярні месенджери. Адвокат Ростислав Кравець висловився про таку можливість.

Загальна мобілізація в Україні: адвокат розповів про розсилання повісток через месенджери  - today.ua

Представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в рамках загальної мобілізації повинні дотримуватись правил видачі повісток. Українців цікавить питання про розсилку цих документів через "Дію", Telegram та Viber. Голова адвокатського об'єднання "Кравець та партнери" Ростислав Кравець заявив, що це цілком можливо.

"Але виникає питання, що зараз розсилання повісток через будь-які месенджери, соцмережі або "Дію" не буде належним доказом того, що цей документ був направлений та вручений безпосередньо адресованій особі. Українське законодавство не містить норм, які б встановлювали обов'язковість реєстрації електронної адреси або реєстрації номера телефону військовозобов'язаної особи. Такі вимоги є для юридичних осіб щодо реєстрації в електронному суді, а для фізичних осіб таких вимог наше законодавство не містить", - зазначив правозахисник.

Таким чином, теоретично повістки можуть розсилати як завгодно, але альтернативні способи не вважатимуться законними. У разі, якщо українець отримав повістку через соціальні мережі, він може сміливо видалити таке повідомлення та чекати, доки представники ЗСУ вручать її особисто та під підпис, як це зазначено у нормативних актах.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Загальна мобілізація в Україні: адвокат розповів про розсилання повісток через месенджери

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як вручають повістки в Україні

ТЦК повинні надсилати своїх представників вручати повістку за місцем реєстрації або роботи військовозобов'язаного. Документи виписують на конкретну особу. Причому після змін у Положенні "Про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки" призовникам дозволили видавати повістки незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.

Раніше адвокат Владислав Юрчак повідомив про можливість вручення повісток військовозобов'язаним українцям за кордоном.