Загальна мобілізація тепер не для всіх: чоловікам дозволили виїзд за кордон

В Україні, як відомо, загальна мобілізація продовжена до 23 серпня. Водночас деяким військовозобов'язаним чоловікам дозволили виїзд за кордон.

Загальна мобілізація тепер не для всіх: чоловікам дозволили виїзд за кордон - today.ua

Уряд доповнив перелік військовозобов'язаних громадян, які мають право на виїзд за кордон у воєнний час. Отже, виїджати за межі України тепер дозволено водіям, що перевозять вантажі спеціального призначення, залізничникам і спортсменам та їхнім тренерам.

Водії мають право на виїзд за кордон, якщо вони перевозять медичні або гуманітарні вантажі для потреб армії, а також для населення України. Інформація про особу, якій дозволений виїзд, має бути в інформаційній системі. Її заносять туди відповідальні працівники Укртрансбезпеки.

Таке рішення про виїзд залишається дійсним до 6 місяців. При цьому чоловіки, які виїхали за кордон, скориставшись таким дозволом, мають право безперервно знаходитись за кордоном не більше 30 днів.

Загальна мобілізація тепер не для всіх: чоловікам дозволили виїзд за кордон

Крім того, мають право на виїзд за кордон водії, що володіють ліцензією на право міжнародних перевезень пасажирів і вантажів. Їм дозволено безперервно перебувати за кордоном не більше 45 діб.

Отримали право на виїзд також працівники залізничного транспорту. Їм дають такий дозвіл не довше ніж на півроку.

Дозволили виїжджати за кордон також і спортсменам. Щоправда, такий дозвіл дається не всім атлетам, а лише тим, які входять до складу національних збірних України із різних видів спорту, а також спортсменам-паралімпійцям, що входять до складу збірних. Їхнє перебування за кордоном обмежено 30 днями. Але при потребі цей термін можуть збільшити.

Крім спортсменів, мають право на виїзд їхні тренери, а також арбітри, що виконують суддівство змагань, медики, що їх супроводжують і фахівці з антидопінгового контролю.

Нагадаємо, українським чоловікам стали вручати повістки до війська навіть у чергах на АЗС.

ДЖЕРЕЛОxm-inside