До війни чимало українських чоловіків працювало у країнах Європейського союзу. Але з початком повномасштабної агресії РФ в Україні оголошена загальна мобілізація, Тому громадяни чоловічої статі віком від 18 до 60 років не можуть перетинати межі країни. Але все ж багатьох чоловіків цікавить, чи мають вони право на виїзд за кордон за наявності дійсної робочої візи країни ЄС.
Про особливості перетину кордонів України чоловіками за наявності робочої візи ЄС пише видання Факти ICTV.
Керівний партнер юридичної компанії “Максим Боярчуков та партнери” Максим Боярчуков пояснив, що робоча віза це - ніщо інше як документ, що надає людині право легально працевлаштуватися на будь-яку вакантну посаду, яку відкрито на теренах Європейського Союзу. Тому у мирний час ніщо не перешкоджало чоловікам перетинати з нею кордон.
Робоча віза Європи може бути дійсною від одного до трьох років. Термін дії візи залежить від історії та посади заявника, а також від візових офіцерів держави, в якій перебуває роботодавець.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
“Що ж стосується перетину кордону з робочою візою країн ЄС, то вона не є документом, що підтверджує право постійного проживання за кордоном або статус особи, що не підлягає призову на військову службу під час мобілізації”, – відзначив юрист.
Отже, наявність дійсної робочої візи не є підставою для виїзду чоловіків за межі України під час дії воєнного стану. Але є і винятки з такого правила. Громадянин може отримати право на перетин кордону за умови, що він не підлягає мобілізації.
“Для підтвердження підстав перетину державного кордону України на виїзд, крім документів, що підтверджують особу, необхідно надати документи, що підтверджують статус особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та має право на виїзд з України”, — прокоментували в МВС.
Хто з чоловіків має право на виїзд за кордон?
Якщо чоловік знятий з військового обліку за станом здоров'я, то він, звісно , має право на виїзд за кордон. Перетинати кордон можуть і громадяни, які тимчасово непридатні до військової служби за наявності відповідних документів, що засвідчують їхній стан здоров'я. Якщо на утриманні чоловіка знаходяться троє та більше дітей та у нього наявне свідоцтво про смерть матері або рішення суду щодо позбавлення матері батьківських прав, то він також може покинути межі України. Таке право мають і чоловіки з І-ІІІ групою інвалідності. Звичайно, статус інваліда потрібно підтвердити документально.
Аналогічне право можуть отримати громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю або близького хворого родича (дружину з інвалідністю або тяжкохвору дитину), що прямує на лікування. Виїжджати можуть і поранені військовослужбовці, які потребують лікування у іншій країні. Також до переліку осіб чоловічої статі з правом перетину кордону належать моряки, водії, волонтери, спортсмени і діячі культури.
Нагадаємо, мобілізація під час воєнного стану стосується усіх категорій громадян, навіть обмежено придатних. Отримати повне звільнення від служби можуть лише ті українці, які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби. При цьому існують певні обмеження щодо призначення обмежено придатних українців на військову службу. Їх встановлює військово-лікарська комісія в індивідуальному порядку, оскільки деякі види служби та робіт протипоказані цій категорії осіб.