Заборона на виїзд для чоловіків: чому можуть відмовити у перетині кордону багатодітним батькам та студентам

Під час воєнного стану виїзд за кордон чоловікам 18-60 років заборонено, крім деяких категорій. Але навіть ті українці, які за законом можуть вільно пересуватися з території України, стикаються із труднощами на кордоні. Юристи розповіли, кому дозволено виїжджати, і які документи потрібно пред'являти прикордонникам.

Заборона на виїзд для чоловіків: чому можуть відмовити у перетині кордону багатодітним батькам та студентам - today.ua

З тих чоловіків, які залишили Україну від початку війни, більшість – це багатодітні батьки. За законом, право виїзду має лише батько, який утримує трьох і більше дітей. Від різних шлюбів, чи ні, різниці не грає. Головне, підтвердити факт батьківства відповідними документами – рішення суду про утримання дітей, свідоцтво про народження тощо. Але навіть при наявності документів відіграє роль людський чинник. Прикордонник бачить, що якщо батько виїжджає за кордон із дітьми, його пропустять без проблем. Однак, якщо виїжджаєш із документами, але без дітей безпосередньо, тоді можуть і не пропустити.

Щодо батьків-одинаків, то на підставі рішення суду, органу опіки та піклування, свідоцтво про смерть матері дитини або рішення про позбавлення батьківських прав матері, їх випустять із країни разом із дитиною. Але якщо чоловік одружився вдруге, то він автоматично втрачає статус одинокого батька, а отже, і право на перетин кордону у військових умовах. Заборона на виїзд для чоловіків: чому можуть відмовити у перетині кордону багатодітним батькам та студентам Щодо студентів, то їх можуть випустити за кордон лише за наявності довідки з військкомату про відстрочку на 6 місяців за станом здоров'я. Не має значення, на якій формі навчання знаходиться студент, і в якому ВНЗ він навчається. Однак, якщо студент навчається в іноземному навчальному закладі, його не мають права не випустити з країни.

Під час перетину державного кордону України студенти мають показати працівникам ДПС документи, що підтверджують факт навчання, а саме:

  • студентський квиток чи студентська віза;
  • перекладені та нотаріально засвідчені документи про зарахування/навчання особи у закордонному виші;
  • довідку видано територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів професійної вищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

Раніше повідомлялося, чи можна чоловікові виїхати за кордон, якщо його знято з військового обліку.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua