З'явилась важлива інформація для українців, які вийшли на пенсію за вислугу років

Автор: Марченко Любов

Українці, які вийшли на пенсію за вислугу років, можуть отримувати більші виплати. Їхня пенсія може суттєво зрости за рахунок переходу з одного її виду на інший. Тобто, досягши 60 років, вони можуть перейти на пенсію за віком.

З'явилась важлива інформація для українців, які вийшли на пенсію за вислугу років - today.ua

Нюанси такого переходу розтлумачив юрист Тарас Підодвірний.

Отже, в чому суть? Немало українців виходять на заслужений відпочинок до 60 років, отримавши право на пенсію за вислугу років. Проте, досягши пенсійного віку (зазвичай це 60 років), вони мають право перейти на пенсію за віком. Нерідко така виплата буває вищою за ту, що їм дають за вислугу років.

Щоправда, для того, щоби перейти на пенсію за віком, треба мати необхідну кількість літ страхового стажу. Цьогоріч це 29 років. А наступного року вже буде 30. Лише за такої умови можна претендувати на перерахунок пенсії.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Із відповідною заявою треба звертатись до Пенсійного фонду України.

З'явилась важлива інформація для українців, які вийшли на пенсію за вислугу років

При обрахунку пенсії за віком може бути допущена помилка

Так, при розрахунку пенсії за віком мають брати середню зарплату в Україні, з якої було сплачено страхові внески, за три попередні календарні роки. Тобто, якщо пенсію рахують у 2022 році, то береться середня зарплата за 2019-2021 роки. Цей показник не рахується у кожному випадку окремо, а визначається Держстатом відразу для всієї країни, попереджає юрист. І звісно, що цей показник не залежить від середньої зарплати, яку отримував пенсіонер на роботі.

Але при цьому його пенсія за віком залежатиме від цього показника середньої зарплати прямо пропорційно. Так от: нерідко працівники ПФУ при переході з одного виду пенсії на інший застосовують невірне значення середньої зарплати по країні.

"При визначенні розміру пенсії за віком 2022 року співробітники ПФУ можуть застосувати розмір середньої заробітної плати за 2014-2016 роки: 6 186,32 грн, а мають застосовувати середню заробітну плату за 2019-2021 у розмірі 10 846,37 грн", — уточнив юрист.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Через неправильно застосований показник, розрахункова пенсія може вийти в 1,7 разу меншою за ту, яку мав би отримувати пенсіонер. Отже, при перерахунку пенсії не соромтесь поцікавитися, з яких показників вам її перераховували. Можна також попросити незалежного фахівця, аби той порахував вам суму майбутньої виплати.

Нагадаємо, велика частина пенсіонерів вже отримуює щомісячні надбавки до пенсії за вік. Із жовтня їхнього загону прибуде ще й за рахунок 70-річних громадян.

Головне