З українців стягуватимуть борги за комуналку, незважаючи на війну: уряд заборонив чіпати лише одну категорію громадян

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну, українці, що мають борги за комуналку, мусять повернути постачальникам послуг те, що завинили. В разі, якщо вони самі не розраховуються з комунальниками, з них можуть примусово стягнути заборговане. Однак з однієї категорії громадян стягувати борги за комуналку заборонено.

З українців стягуватимуть борги за комуналку, незважаючи на війну: уряд заборонив чіпати лише одну категорію громадян - today.ua

Заборона діятиме до припинення або скасування воєнного стану. Про це йдеться у новій урядовій постанові.

Заборона на примусове стягнення боргів за комуналку стосується переселенців, які раніше постійно проживали в регіонах, охоплених військовими діями. Причому це стосується усіх комунальних послуг, наданих їм за постійним місцем проживання: як від підприємств державної або комунальної власності, так і від приватних компаній.

"Уряд приймає постанову про заборону стягнення комунальної заборгованості з внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з тимчасово окупованих територій або територій, де йдуть бойові дії. Справедливе рішення, яке діятиме до кінця воєнного стану", - заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Отже, ВПО можуть зітхнути з полегкістю: ніхто не вимагатиме з них повернути борги за комуналку, принаймні до кінця війни.

З українців стягуватимуть борги за комуналку, незважаючи на війну: уряд заборонив чіпати лише одну категорію громадян

Для того, щоб комунальники не намагалися "вибивати" з переселенців заборговане, ВПО мають підтвердити документально свої відсутність у місці постійної реєстрації. Для цього потрібно надати або компанії-постачальнику комунальних послуг, або управителю багатоквартирного будинку щось із таких документів:

  • довідку ВПО;
  • документ про отриманий тимчасовий прихисток за кордоном;
  • документ, який підтверджує лікування або навчання за кордоном;
  • документ, який підтверджує проходження військової служби.

Однак, переселенці мають знати: ця постанова стосується лише тих боргів за комуналку, які утворилися після 24 лютого 2022 року. До більш ранніх боргів може бути застосоване примусове стягнення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, на решту громадян заборона на примусове стягнення боргів за комуналку не поширюється. Українці, які не зареєстровані постійно на територіях, охоплених воєнними діями, мусять вчасно сплачувати за отримані комунальні послуги.

Нагадаємо, деякі з цих комунальних послуг вже незабаром стануть значно дорожчими. Зокрема, уряд готує українцям підвищення тарифу на електроенергію.    

Головне