Банани - самий продаваний фрукт на планеті. Частка бананів в світовій торгівлі оцінюється в більш ніж 30 мільярдів євро. Цього року урожай бананів знаходиться під загрозою, у зв'язку з появою загадкової хвороби.
Грибок під назвою Tropical Race 4 (TR4) вперше був виявлений на Тайвані, де вирощується великий відсоток всіх фруктів. У 2016 році він був зафіксований в Африці і Пакистані, в 2019 році TR4 досяг вже Південної Америки. У 2020-2021 році грибок атакував Колумбію і Гондурас, де змушені були закритися плантації.
У світі поки не існує хімікатів, здатних знищити довгоживучі спори грибка в грунті. Це означає, що заражені площі, де ростуть банани, не можна буде використовувати протягом 30-40 років. Розводити паніку поки ще рано. Виробникам в Південній і Центральній Америці вдається стримувати поширення хвороби і збирати "здоровий" урожай.
У багатьох екваторіальних країнах Азії, Африки і Америки банани складають основу раціону людей. Близько 15% всього світового врожаю бананів, що оцінюється щорічно приблизно в 114 мільйонів тонн, відправляються на експорт, і жителі багатьох країн не можуть уявити без цього фрукта своє життя. А про користь бананів знають навіть діти.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зберегти популяцію бананів цілком можливо. Цим питанням вже зайнялися вчені. Австралійський біотехнолог Джеймс Дейл створив генетично модифіковані банани популярного в світовій торгівлі сорти Cavendish, несприйнятливі до TR4. Залишається вкласти гроші, щоб спробувати вивести сорт даних бананів. Для цього планується використовувати технологію генетичних ножиць Crispr / Cas, однак розробка таких сортів займе кілька років. При цьому шкідник вражає саме сорт Cavendish, на частку якого припадає 95% світового продажу бананів.
Раніше повідомлялося, що в Україні перед травневими святами почне дорожчати свинина.