З роботодавців зняли відповідальність за невиплату зарплати у воєнний час

Автор: Марченко Любов

Українських роботодавців звільнили від будь-якого виду відповідальності за невиплату або невчасну виплату зарплати найманим працівникам. Не виплачена зарплата не може бути підставою для адміністративного або кримінального переслідування роботодавця.

З роботодавців зняли відповідальність за невиплату зарплати у воєнний час - today.ua

Про це йдеться в роз'ясненні Мінекономіки щодо сфери трудових відносин в умовах воєнного стану, опублікованому на урядовому порталі.

В інформації, зокрема, йдеться про те, що закон передбачає п'ять видів відповідальності роботодавця за невчасно виплачену зарплату: дисциплінарну, матеріальну, адміністративну, фінансову і кримінальну.

З роботодавців зняли відповідальність за невиплату зарплати у воєнний час

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Однак жоден із цих видів відповідальності не може бути застосований, якщо роботодавець не має змоги виплатити зарплату. Тобто, якщо у затримці або невиплаті, немає його провини, то до нього не може бути застосоване ніяке покарання.

"Якщо у зв'язку з воєнними діями відповідальна посадова особа не має фактичної можливості здійснювати нарахування заробітної плати у встановлені строки - вона не може бути притягнута до будь-якого з вищезазначених видів відповідальності", - йдеться в роз'ясненні від Мінекономіки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак при цьому роботодавці мають вжити максимальних заходів, аби забезпечити своїх підлеглих роботою та вчасно виплатити їм зароблене. Наприклад, бухгалтерів можна перевести на дистанційну роботу, забезпечивши їх необхідними технічними засобами і програмами. Можна також дистанційно забезпечити роботою і підлеглих, якщо характер їхньої праці не передбачає обов'язкову присутність на робочому місці.

Нагадаємо, українським вчителям розповіли, як зміниться їхня зарплата під час війни.