У Польщі рекордно зросла чисельність трудових мігрантів з України. Зараз там офіційно трудиться майже на чверть більше українців, ніж це було до пандемії. А з нового року тамтешні заробітчани зможуть отримувати вищу платню, адже Польща підвищує мінімальну погодинну оплату праці.
Про це йдеться у повідомленні компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, яка посилається на дані Фонду соціального страхування Польщі.
За підсумками жовтня у Польщі офіційно було працевлаштовано 636 тисяч заробітчан з України. Вони сплачували там страхові внески. Така кількість українських трудових мігрантів на 23,8% вища за ту, що була до пандемії. Лише за останній рік кількість українських заробітчан у Польщі зросла на 19,2%.
Втім, незважаючи на таку рекордну чисельність українців, що офіційно трудяться на підприємствах Польщі, їх там все одно бракує. Дефіцит робочої сили особливо відчувався навесні та восени нинішнього року, коли гостро бракувало робочих рук для сезонних робіт в аграрному секторі.
Втім, потребує притоку трудових ресурсів з України не лише аграрна галузь, але й інші сфери польської економіки. Адже зараз, після пандемії, економіка цієї країни дуже бурхливо відновлюється та розвивається.
"Цього року ми бачимо, що попит на працівників збільшився на 90%. Робочі руки потрібні на підприємства харчової та переробної промисловості, виробництво пластмасових виробів і особливо в логістичну галузь, яка зараз переживає бум", - каже генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич.
Звісно, приток нової робочої сили залежатиме, в першу чергу, від умов роботи, які створить Польща для заробітчан. Два основні критерії, з яких виходять шукачі роботи – простота працевлаштування та розмір заробітної плати.
Нині українські заробітчани мають у Польщі в середньому 25-40 тисяч гривен. А з нового року мінімальна погодинна оплата в Польщі зросте. І це означає, що в середньому заробітчани матимуть на 2 тисячі гривень вище.
Нагадаємо, нещодавно польський сейм ухвалив поправки до закону, які мають спростити заробітчанам процес перебування у Польщі і зробити їх більш вільними у виборі місця праці.