Загальна мобілізація в Україні попередньо триватиме до 20 травня. Усі чоловіки віком від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними та не можуть виїжджати за кордон. Проте є деякі винятки, і юрист розповів, кому дозволено залишати територію країни та виїжджати за кордон на ПМП.
Згідно з Правилами перетину державного кордону громадянами України, затвердженими постановою КМУ від 27.01.1995 року № 57, особи, які виїзджають на постійне місце проживання в іншу країну та мають відповідні документи, які це підтрерджують, можуть перетинати кордон під час військового становища.
Хто може виїхати за кордон під час війни без обмежень
- діти до 18 років, які супроводжуються дорослими особами;
- чоловіки віком від 60 років;
- жінки, які не є військовослужбовцями або держслужбовцями;
- військовозобов'язані чоловіки, які не підлягають мобілізації.
Щодо решти чоловіків, то вони можуть законно залишати країну на трьох підставах, отримавши дозвіл на перетин державного кордону від Державної міграційної служби.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Підстави для отримання такого дозволу можуть бути наступні:
- наявність у особи посвідки на проживання в іншій країні;
- консульський облік за кордоном;
- наявність грінкарти.
Таким чином, на вищезгаданих підставах особи мають право перетинати кордон. При цьому необхідно зібрати повний пакет документів:
Для виїзду за кордон на постійне місце проживання необхідно:
- оформити офіційну процедуру виїзду та отримати відповідні довідки;
- оформити зняття з обліку у територіальному центрі комплектування, отримати довідку;
- отримати відмітки у паспортному документі щодо постійного місця проживання;
- надати на кордоні підрозділу прикордонників відмітку у паспортному документі «Постійне проживання у «______________» / друк «Оформлено виїзд на постійне проживання», мати про себе документи зі зняття з військового обліку до ТЦК.
Перед тим, як виїхати за кордон, необхідно обов'язково знятись з військового обліку, надавши ТЦК дозвіл на виїзд разом із документами, що підтверджують підстави для оформлення виїзду (вид на постійне місце проживання чи паспорт іншої держави).
Юрист додав, що якщо людина змінила місце свого постійного проживання і не стоїть на обліку в жодному військкоматі, то вона не є військовозобов'язаною. Відтак наявність цього факту дає право виїзду з України під час дії військового стану.
Раніше повідомлялося, кого після мобілізації відправляють на фронт відразу, а хто проходить навчання за кордоном.