Яким буде курс долара в Україні у червні: аналітики зробили новий прогноз

Долар в Україні в червні має залишатися стабільним, але коливання курсу можливі. Аналітик Олексій Кущ переконаний, що готівковий курс протягом наступного місяця не опуститься нижче офіційного, і не підніметься вище позначки в 38,9 грн/долар. 

Яким буде курс долара в Україні у червні: аналітики зробили новий прогноз - today.ua

За його словами, курс американської валюти в Україні буде насамперед залежати від постачання Україні міжнародної фінансової допомоги від держав-партнерів. Наразі гроші надходять стабільно, тому і курс останні місяці залишається практично без змін.

Також чинниками для стабілізації валюти експерт називає продовження "зернового коридору", розблокування транзитів через Польщу та інші країни. Відновився й сировинний експорт. До довоєнного рівня ще далеко, але наразі ми маємо 60-70% до довоєнного рівня експорту, додав експерт.

Яким буде курс долара в Україні у червні: аналітики зробили новий прогноз

Олексій Кущ додав, що наразі відбувається скорочення відтоку капіталу від українців, які перебувають за кордоном. Цей фактор також впливає на курс валюти.

Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій очікує, що відпливу валюти у нас за фінансовими операціями в червні не буде. Експорт, швидше за все, буде на відносно високому рівні, а отже, попит на долар буде відносно низьким. Саме тому курс долара у червні лишатиметься на рівні травневих показників.

Станом на 28 травня, долар в банківських обмінниках залишився на рівні п'ятниці 37,60 грн/дол.,у покупці. Продати американську валюту в середньому можна за курсом 37,25 грн за долар.

Нагадаємо, коли Нацбанк готується до скасування фіксованого курсу долара в Україні.