Яким буде курс долара в Україні під Новий рік: експерти назвали нову тенденцію

Курс долара в Україні до кінця грудня різко не змінюватиметься. Експерти прогнозують, що протягом тижня, 19-25 грудня, готівковий курс долара в Україні залишиться в межах 39,5-40,5 грн. Традиційних передноворічних витрат у громадян цього року практично немає. Люди заощаджують гроші, бо невідомо, скільки ще триватиме війна.

Яким буде курс долара в Україні під Новий рік: експерти назвали нову тенденцію - today.ua

За словами директора департаменту казначейства Cominbank Германа Марченка, зміни курсу долара якщо і будуть, то короткостроковими, спричиненими ситуативними обставинами, наприклад, збільшеним попитом в окремий день.

Є фактори, що сприяють курсовій стабільності долара. Це збереження без змін офіційного курсу валют (36,6 грн/дол.), а також облікової ставки НБУ (25%). Також усі офіційні коментарі представників економічного блоку уряду та НБУ свідчать про те, що несподіванок у передноворічних трендах на валютному ринку не станеться.

"Курсова стабільність сама по собі є "заспокійливим засобом", який дещо сповільнив сезонну активність на валютному ринку. З іншого боку вплив надає невизначеність через можливі наслідки можливих ракетних ударів", - додав Марченко.

Яким буде курс долара в Україні під Новий рік: експерти назвали нову тенденцію

Якщо говорити про сьогоднішні тенденції на ринку валют, то після масованого обстрілу 23 листопада українці стали активніше запасатися готівкою та сильніше економити. Попит на долари та євро тоді просів, і поки що залишається стабільним.

Ті громадяни, які зазвичай купували долари для збереження доходів від знецінення, зараз тримають при собі гривні.

На сьогоднішній день готівковий долар в обмінниках продають у середньому по 40,00 грн, а купують за 40,05 грн. Євро коштує 19 грудня 38,83 грн за євро.

Раніше повідомлялося, що в Україні виникли проблеми зі зняттям готівки з валютних депозитів.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com