Яким буде курс долара у червні 2023: експерти зробили оптимістичний прогноз

Курс долара в Україні в червні 2023 року коливатиметься в межах діапазону від 36,5 до 37,5 грн/дол. Такий прогноз зробив заступник директора з торгівлі цінними паперами Dragon Capital Сергій Фурса.

Яким буде курс долара у червні 2023: експерти зробили оптимістичний прогноз - today.ua

За його словами, на сьогоднішній день на фінансовому ринку України відсутні фактори, які можуть змінити поточну ситуацію. Саме тому курс долара у червні залишатиметься на рівні травня.

"Наразі все стабільно. Однак, якщо з'являться фактори, які збільшать попит чи пропозицію, зможемо побачити будь-які зміни. Утім, потенційних передумов для цього зараз немає", - зазначив експерт.

Такої думки дотримується і керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращий. Він очікує, що відпливу валюти у нас за фінансовими операціями не буде. Експорт, швидше за все, буде на відносно високому рівні, а отже, попит на долар буде відносно низьким.

Яким буде курс долара у червні 2023: експерти зробили оптимістичний прогноз

Імпорт в Україні відновлюється значно вищими темпами, ніж експорт. За даними Державної служби статистики, у першому кварталі цього року експорт становив 73,9% від показників аналогічного періоду минулого року. У той же час товарний імпорт у першому кварталі цього року склав 110,9% від минулорічних цифр.

Безумовно, ніхто не може дати 100% гарантії щодо подальшого курсу валют, оскільки під час війни ризики великі, і будь-яка досягнута стабільність може бути зруйнована через ситуацію на фронті. Але валютна ситуація в Україні залишається контрольованою, і це велике досягнення НБУ.

Раніше в Нацбанку попередили українців про повернення до плаваючого курсу долара.

ДЖЕРЕЛОunian.net