До кінця жовтня курс долара в Україні відчутно зросте. Гривня нестримно дешевшатиме. Найкраще зараз зберігати заощадження в американській валюті. Можна тримати накопичення і в євро. Але євровалюті знадобиться не один рік, щоби відновити свої колишні позиції.
Такими міркуваннями поділився з українцями на своїй сторінці у Facebook економічний експерт Олексій Кущ.
Долар зараз почувається краще за більшість валют. Зміцненню грошової одиниці США сприяє не лише підвищення відсоткової ставки, але й стан економіки США, який значно кращий за стан економіки інших країн. Зокрема, і країн Євросоюзу.
Завдяки підвищенню ставки ФРС (Федеральної резервної системи), світ активно інвестує у долар, сподіваючись на прибуток. Це призводить до вимивання грошей із національних економік, і, відповідно, до знецінення національних валют.
Таким чином, на кінець жовтня курс долара в Україні може становити до 42-45 гривень.
Загалом, на зростання курсу долара в Україні впливатимуть так чинники:
- відтік грошової маси за кордон;
- негативний вплив війни;
- значний відтік грошей до Європи на утримання українськи біженців;
- висока вартість енергоносіїв;
- нестабільність української енергосистеми на порозі зими.
Водночас, є і позитивний чинник, який сприяє стійкості вітчизняної фінансової системи, і стримує зростання курсу долара. Це – фінансова допомога міжнародних партнерів.
Завдяки стабілізуючій ролі останнього чинника, курс долара не зростатиме лавиноподібно, а поступово. Однак це лише уповільнить його зростання, але не стримає.
"Наприклад, 50 грн за долар у жовтні ми явно не побачимо, а ось 42-45 гривень — цілком імовірно", - каже Олексій Кущ.
Отже найкращим засобом зберігання заощаджень на сьогодні є саме американський долар, вважає експерт. Можна також вкладати гроші і в євро. Проте європейська валюта відновлюватиме свої позиції доволі повільно і довго. Щоб відновити колишню силу, євро знадобиться 3-4 роки.
Нагадаємо, деякі експерти вважають, що за негативного розвитку подій курс долара в Україні до кінця поточного року може становити 90 гривень.